| anonim_4396 a întrebat:

Din nou o întrebare pentru reprezentanții genului masculin:

Care este pentru voi cea mai feminină calitate? happy

62 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu exista o calitate feminina, doar un corp feminin, conceptii si preconceptii, atat. Sa fie cu toate tiglele pe casa si mai mult nu am ce sa zic, ca restul este standard.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Vrei să spui că feminitatea constă doar în forme? straight face

| Onisim10 a răspuns:

Hai să îți zic o gluma, din care poate înțelegi: Erau doua femei, și fiecare și-a zis pretențiile pe care le au, una vroia un bărbat care să aibă peste 1, 70 înălțime, ochi albaștri și par blond, cealaltă a zis să aibă mașină, mușchi, și să nu fie gelos.
Și erau și doi bărbați, și unul a zis:Sa fie vie numai, iar celălalt a zis că Da.
Cred că ai înțeles...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Onisim10):

big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am spus-o absolut sub nicio forma de atac, ci am raspuns logic happy. Consta in ce ofera caracteristicile feminine, iar acestea se regasesc in corp, intiparite in el, eu altfel nu vad situatia. Comportament putem avea toti, deci, trasaturile feminine se regasesc in comportament? Nu, acestea sunt conceptii si preconceptii. Ca sa iti pun si o intrebare : care este diferenta dintre caracterul unui barbat si al unei femei?
Ce spui?

Da, cu alte cuvinte : care este diferenta dintre un barbat si o femeie? Corpul laughing. Gresesc?

| SilentRain a răspuns:

Sa gătească

| Drimmero a răspuns:

Cred ca sunt mult mai multe, personal parul mi se pare cea mai feminina chestie la o femeie, un par lung cu mult volum si stralucitor e fermecator, apoi vocea, o voce subtire mi se pare de asemenea foarte feminina, atitudinea poate fi foarte atractiva si ajuta la definirea feminitatii, silueta cat mai potrivita, nu neaparat sa aiba pepeni si fundul cat Marea Neagra, acolo macar putin din fiecare. Daca am omis ceva voi mai reveni asupra raspunsului

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

...prezenta?
De fapt, cred ca aspectul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ooo...nu doar corpul. Bărbații și femeile sunt diferiți în fiecare celulă a corpului lor. Numai dacă ne gândim la creier găsim o grămadă de diferențe...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma ajuti si pe mine sa vad aceste diferente happy?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Uite încă una: fluxul vocabularului. laughing

| Mosotti a răspuns:

Figura si corpul.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica femeile (facand o generalizare) au un vocabular mai bogat ca barbatii? Zi sincer happy!

| Nemessys a răspuns:

Parul și frumusețea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dacă întrebi un bărbat și o femeie cum se simt, bărbatul o să îți zică: Bine, bro! dar femeia... Femeia o să înceapă o întreagă poveste despre stările ei interioare. Desigur că e puțin exagerat, dar la asta m-am referit. big grin

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cred că tu ai un plan secret de a te transforma în femeia perfectă, de aia pui întrebări pe subiectul ăsta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Feminitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Da' îs deja femeia perfectă. laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Cred ca bunatatea/gingasia, dar si eleganta in comportament. Nimic nu e mai feminin decat o femeie care este in modul cel mai sincer gingașă și calda si de asemenea care are o anumita eleganță de caracter. De asemenea nimic nu este mai anti-feminin decat o femeie care înjura, care striga si se enerveaza rapid, care cauta sa fie batjocoritoare si dominanta. O astfel de femeie nu mai e privita cu admiratie ci e vazuta ca un derbedeu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, ok, dar daca el se simte bine si atat, ce sa faci laughing. Eu unul am intalnit multe femei care abia scoteau 3 cuvinte pe ora laughing rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Le intimidai tu, de aia. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Aha, deci nu doar eu am observat asta, acum nu o sa mai aiba cum sa se ascunda daca vorbim cu totii!

laughing

| EntertainYou a răspuns:

Vorbitul fara rost, neincetat, neadecvat. Atentia pentru detalii extrem de irelevante sau neinteresante pentru cei mai multi barbati.
Stiu, suna misoginistic si budenistic din partea mea. Dar nu vad ceva mai feminin de atat, daca e sa intrebi dpdv fizic ce e feminin pai sunt atatia barbati in ziua de azi care arata mai femei decat femeile, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Pentru viitorul meu soț. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat de impunator sunt, pana si IRL laughing? Aici am inclus si tipe care ma placeau (si de mult timp), deci care erau interesate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Îmblânzește fiara din tine. big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci probabil era fiara in pielea de oaie laughing, rau nu facusem laughing

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Celcestietot):

Păi nu se ascunde, are tupeu și recunoaște

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

S-a dat de gol, joaca la cacealma laughing

| tup3u a răspuns:

Faptul că toate sunt ușuratice, bine așa mai sunt și unii bărbați dar alea-s excepții laughing)