| anonim_4396 a întrebat:

Din punctul de vedere al altora, cand vezi o persoana trista si singura care incearca sa faca ceva, care sunt motivele pentru care sari in treaba lui sa ii distrugi ceva si apoi sa il acuzi, sa minti, sa il deranjezi, sa il distragi, de ce nu lasi omul in pace? Si cand il umilesti, rade toata lumea, apoi paraseste locul, care este motivul pentru care continui sa il urmaresti, sa apari sa il mai terorizezi, ce anume ai nevoie sa eliberezi omul acela? Cum gandesc cei care fac asta, ce vad ei la omul acela, ce vor ei de fapt, ce scopuri au ei?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

De prosti fac unii oameni asa.

Au scop sa faca rau, e f simplu. Trebe sa le rupem gura la astia urat de tot, si apoi se vor potoli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bănuiesc că te referi la tine când spui persoana tristă și singura.

Eu când sunt trist nu mă expun, aștept până îmi revin din starea nasoala și după mai vorbesc cu alții. Când ești așa trebuie sa ai si grija cu cine intractionezi că altfel s-ar putea sa dai se persoane care nu au intenții tocmai minunate, in cineva care ai 100 încredere, ar fi minunat daca ai, daca nu, mai bine te ferești pe cat posibil de bullys. Sau de persoane în general.

Iar legate de ultimă întrebare, pot fi o mulțime de motive pentru care fac asta, unii poate așa sunt la caterinca, au mai fost batjocoriți și ei de alții la rândul lor.
Nu incerca sa empatizezi deloc cu agresorul pentru că astfel te menții atașată de el. Și o să te trezești trecând din nou și din nou prin aceleași chestii.