| ThePayback a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, ce calitate ar trebui sa aiba orice om?

Răspuns Câştigător
| ashlee a răspuns:

Respectul este esential. De aici, pornesc cam toate lucrurile bune in lume:
-respectul fata de semeni (te face sa fii cinstit si politicos)
-respectul fata de mediul inconjurator (contribuie la frumusetea si sanatatea planetei)
-respectul fata de tine insuti (te ajuta sa ai un comportament moral si aspiratii personale)

In plus, cand traiesti intr-o atmosfera de respect reciproc, nu doar in casa ta, ci si in comunitate, o sa vezi cat de mult contribuie acest aspect la starea psihica de bine si chiar la fericire.

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Filotimie.

| Kaℓi a răspuns:

Cinste si bunatate.

| sappy a răspuns:

Moralitate,bun simt!

| OnuOnulică a răspuns:

Din punctul meu de vedere sinceritatea.

| Deaad a răspuns:

Sa nu fie idiot.

Răspuns utilizator avertizat
| frostxtq a răspuns:

Sinceritate si respect.