| anonim_4396 a întrebat:

Dintre Jeff Bezos și Elon Musk, care vi se pare mai vizionar?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au auzit de Bezos sa faca lucruri atat de spectaculoase. Musk in schimb a trimis oameni in spațiu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă mai vizionar? Cum să evaluezi care este mai? După ce criterii?

| Dorotheea21 a răspuns:

Jules Verne a fost mai vizionar.winking
Musk este un neserios, asa il vad eu, poate ca pentru multele lui idei care nu s.au concretizat. Despre Bezos nu stiu prea multe.

| suntserios a răspuns (pentru Dorotheea21):

Faptul ca ideile nu s au cretizat inseamna ca e neserios? Poate gandeste prea departe decat realitatea actuala.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru suntserios):

Jules nu a promis sa faca nimic, doar a scris. Musk a promis lucruri la care toata lumea se gandeste, fara a fi vizionara, si nu le.a facut. Tin minte promisiunile lui despre colonizarea planetei Marte, sutele de mii de oameni care s.au inscris pe niste liste uriase, doritori sa se duca acolo. Vizionar este cineva care gandeste viitorul, il vede, nu cineva care il promite si nu se tine de promisiune. Asa cred eu.

| suntserios a răspuns (pentru Dorotheea21):

Si tocmai a trimis 2 oameni in spațiu. Nu ti se pare ca e pe drumul sprea a incerca macar sa isi tina promisiunea?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru suntserios):

Iti dau voturi, ca sa nu fiu de acord cu tine. happy
Imi este antipatic, ce sa fac! laughing

| suntserios a răspuns (pentru Dorotheea21):

Asta e un alt fel de a zice ca nu mai ai argumente?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru suntserios):

Cam da. blushing Am venit oricum nepregatita la intrebarea asta. happy
Antipatia a raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amandoi sunt super dar Jeff Bezos e deasupra