| DeathLord93 a întrebat:

Dioptriile la ochelarii sunt de tipul 0 +/- Daca la o eventuala vizita medicala baremul spune de exemplu ca cel care este controlat sa nu aiba dioptrii mai mari de 3+ si el are 3 e vreo problema?

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu înțeleg la ce barem te referi. Daca ai fi mai explicit ti-aș putea da un răspuns mai clar.
In general când se fixează o limita, se accepta si valoarea maxima/ minima. Dar acum asta tine si de cel care evaluează.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

La ce barem si la ce problema te referi?
E vorba de o admitere la o scoala militara? Atunci, da, este o problema daca depasesti limita. Daca e la limita, depinde de medicul militar daca treci sau nu.

| DeathLord93 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Nu frate ca o lamurire am pus intrebarea uite de exemplu la scoala de soferi sa zicem ca baremul spune dioptrie maxim 2+ si vine cineva cu 2+ trece asta voiam sa aflu