| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Doar eu am senzația sau nu mai poți avea încredere în aproape nimeni în ziua de azi?

35 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Doar eu am senzația ca lui întrebări din ce în ce mai stupide pe zi ce trece?

| RAY a răspuns:

Esti idealista si acum devi realista in loc sa fi neutra in gandire

| RAY a răspuns:

Tu cine esti sobolane?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

O fi ceva dușman al blogului tău

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Sobolanul ala, nu, e doar un gunoi de copil care traieste din taxele mele

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cine iti cere sa ai incredere in oameni, sau la ce ajuta fantezia asta?

| Freya1 a răspuns:

Asta e adevarul

| Celcestietot a răspuns:

Există persoane de încredere. Chiar daca sunt in număr mic, important este sa le găsești;-).

| SilentRain a răspuns:

Ohh cum ai ajuns la concluzia asta?
E bine sa știi în cine să ai încredere și în cine nu, doar sa nu le duci la extrem

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru SilentRain):

Cum am ajuns? Poveste lungă.

| SilentRain a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Te ascult, sunt in concediu am suficent timp
O sa mai crești putin, si te vei obișnui cu "gezamgirle " de genul, învață din experientele tale, si la un moment dat vei ajunge sa ii deosebeștii

| OldSoul a răspuns:

Cel mai adesea asta tine strict de tine.
Adic, conteaza ce asteptari ai tu de la ceilalti.
Eu unul am cam renuntat sa mai am asteptari de la ceilalti.
In unele situatii, nici in mine nu am incredere, cum naiba sa am incredere in alte persoane daca nici in mine nu pot avea?laughing

Asa e viata, de multe ori increderea noastra, sau a altor persoane va fi pusa la incercare, si e clar ca la un moment dat, toti ne-ar insela increderea, esential e sa fii inconjurat de acele persoane care nu-ti tradeaza ingrederea la prima ocazie, ci doar atunci cand ar avea de ales intre doua rele.

| minrest a răspuns:

Nu e o senzatie, este concluzia la care ai ajuns, si este cat se poate de corecta.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Nu este corecta, este o generalizare eronata

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Cata vreme a zis ''aproape'', a lasat loc si pentru cateva persoane de incredere.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Ea e idealista si eu eram asa, credeam ca lumea e buna apoi am devenit mizantrop acum incerc sa fiu incerc

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Ce înseamnă „aproape"?
La mine, aproape toate persoanele cu care am discutat atât online cât și offline mi-au demonstrat-o.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

De ce ai pretenti de la niste necunosti?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Și de la cei pe care i-am considerat prieteni (din mediul offline) au avut „talentul" de a-mi ```· încrederea.

| mentholinks a răspuns:

Încredere sa ce?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mentholinks):

Bună întrebare
cred că nici nu mai e de folos încrederea asta în sec. 21

| SilentRain a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

N-ar nici o legatura cu secolul
O sa iti vorbesc putin din vaga mea experiență de viață, mi-am gasit 2 locuri de munca datorita unora cunoștințe, daca nu avem încredere în personale alea, acum nu aveam servici

| mentholinks a răspuns:

Tu ce fel de cioban rupt în cr mai ești? Te-au dat afara de la stana ca violai oile?

| minrest a răspuns (pentru mentholinks):

E un militant pentru dezvoltarea prostiei; este prost, si cauta sa se dezvolte in directia asta. Se deduce din nume, bravo lui, sunt convins ca isi va dezvolta prostia, deja considerabila.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru minrest):

Și-a înregistrat contul azi. Cred c-o fi vreun user care are „pică" pe mine și n-are „tupeul" să răspundă de pe contul lui/ei.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Sfanta Scriptura spune asa "blestemat sa fie cel ce se increde in oameni" cam asa stau lucruriile.

| AmFostOdataEuOBaba explică:

No bine mă, dacă nu-ți convine ignoră-mă și gata. Așa te-o învățat măta să te porț cu un c8il prost ca mine? lasă-mă mai bine să nu te înjur că...

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Pune problema puțin altfel: nici în tine nu se poate avea încredere. Ce zici?

Vezi lucrurile puțin eronat și general happy

| acerr a răspuns:

Sunt dar depinde cine e in jurul tau
o amica, o sora, mama, nu stiu, dar la nevoie poate te ajuta

| Helper07 a răspuns:

In Dumnezeu poti avea incredere.

| florin926481f a răspuns:

Abia am incredere in mine da pai in ceilaltilaughing

| IamJoKeR a răspuns:

Dacă ai încredere în mine, ești pe plus, dar da asa este