| Superior a întrebat:

Doar eu pot sa precizez ora? Tot ce-mi trebuie este sa stiu ora de cand ma scol, caci dupa pot sa stiu cam cat ar fi ora toata ziua. Sa zicem ca doar 1/4 incercari esueaza, ora calculata de mine fiind cu o jumatate de ora/ o ora diferenta.De asemenea daca stiu ca acum e 11:33, si ma intrebi peste ceva timp pot sa zic ca e 12:10 minute. Nu stiu de unde am simtul asta...totusi stiam ca face parte din cel de-al saselea simt.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea-i un simt.

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Am citit undeva ca ar fi, alaturi de capacitatea cunoasterii spatiului in care te afli (lucru care se dezvolta foarte mult la persoane nevazatoare).