| ioanacoruga4567 a întrebat:

Doar mie mi se intampla sa imi pierd vocea daca nu vorbesc o perioada de timp? De exemplu nu vorbesc 10 minute si daca ma intreaba cineva ceva si raspund imi pierd vocea pur si simplu, vorbesc pițigăiat si in acelasi timp usor ragusit, trebuie sa tusesc calumea ca sa îmi revin la normal. Si tot asa se intampla. E foarte enervant. Nu stiu daca e un lucru rau, tin sa precizez ca nu sunt răcită.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Se mai întâmplă. Ar trebuii sa vorbești mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai gâtul prea uscat. Bea mai multă apă.

| Felissa13Eden a răspuns:

E normal si mie mi se intampla.
Daca nu esti o persoana vorbareata din fire e de la sine inteles ca ragusesti mai repede cand stai fara sa vorbesti.
Bea mai multa apa, ceaiuri, nu e nicio problema grava, stai linistita, puiule.