| PsyhoChild a întrebat:

Doar mie mi se par niste terminati cei din comunitatea Control Rat x?
Mi se pare scandalos pentru societatea in care traim ca asemenea animale incalca legea facand poze controlorilor si mergand pe gratis intr-un transport public comun.
Ce mi se pare si mai si este ca tot ei ii iau in gluma pe controlori care isi fac doar treaba, castiga bani pentru a-si duce traiul.
Eu zic ca amenzile sa fie mai mari pentru ca cu acesti oameni nu se mai poate.
Ce parere aveti? Va gasiti in aceasta categorie de oameni?

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

"Terminati" nu e termenul corect. Dar sunt infractori, sunt obraznici. De ce fac poze controlorilor? Ce castiga cu asta? Oamenii sunt in timpul serviciului si si-l fac corect.
Amenzile ar trebui sa fie mai mari, fara posibilitatea de a se plati jumatate din minim, iar in caz de neplata, sa se faca inchisoare. Toate astea, fara drept de contestatie in tribunal. Parerea mea.

| Yuoia a răspuns (pentru Yuoia):

Pentru ca un serviciu cum este transportul, trebuie platit. Nu e corect sa creasca pretul biletelor, sa plateasca ceilalti calatori, ca sa se acopere pierderile date de acesti huligani. Masinile/tramvaiele, se uzeaza, combustibilul costa, soferii/vatmanii trebuie sa fie platiti.