| cxxyy a întrebat:

Doar mie mi se par penibili oamenii care se cearta pe retelele de socializare? Doar pentru ca cineva zice ca are iubit/a la 12 ani sar toti 2m in sus. Pana la urma avem o viata si ar trebui sa ne vedem de viata noastra nu de a altora nu? Mai ales cand vad adulti de 30+ care fac acest lucru imi vine sa sparg telefonul. Ceea ce ma deranjeaza e ca ei nu realizeaza ca in 2030 jucariile vor fi inlocuite de telefoane/tablete/etc si ar trebui sa ne vedem de viata noastra nu sa ne uitam ce face altul iar apoi sa ne luam de el. Credeti ca nu am dreptate?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RKBlue a răspuns:

Unii mor de grija altora.
Daca esti mai inchis sau mai deschis la piele, daca ai iubit sau esti virgin/a. daca esti gay, trans, hetero, daca esti copil sau batran, daca scrii gresit un cuvant sau daca ai facut o greseala, vor sari ca lupii pe tine.
Nu ai ce sa le faci.Cum a zis Lapusneanu, "Prosti dar multi".
Te lasa unul in pace, vine altul.
Daca intr-o intrebare nu specifici clar ca nu vrei cearta sau bataie de joc, cineva va veni sa scuipe cu venin(oricum cineva o va face).
Unora le pasa atat de mult de ce fac altii ca nu-si mai vad propriile defecte(care-s cu carul)
"Cainele moare de drum lung, iar prostul de grija altuia"