| dbigiu84 a întrebat:

Doar mie mi se pare ca timpul trece mai rapid?

8 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Cu cat mai mult cresti, cu atat mai rapid trece timpul. Bunica mea spunea "Abia m-am trezit, ca deja trebuie sa ma culc." Cred ca e din cauza ca atunci cand esti mic nu ai griji, timpul nu te preseaza cu nimic.

| aXy99 a răspuns:

Si eu am aceeasi parere, timpul trece mult prea repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MPersephone):

Cand esti mic inveti permanent lucruri noi, dupa ce cresti totul devine monoton.
pe scurt zis :creierul e programat sa perceapa timpul mai repede in monotonie.

| CdeMetal a răspuns:

Multa lume are impresia ca timpul trece mai rapid, si se accentueaza odata cu inaintarea in varsta
Cred ca e si vina tehnologiei intr-un fel

| MPersephone a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti invata toata viata, sunt mereu lucruri noi de aflat. Oamenii sunt lenesi.

| împreunăfacembine a răspuns:

Timpul trece foarte repede si nici nu apucam sa ne dam seama de toate lucrurile pe care le-am facut intr-un mod atat de rapid.

| HadesSs a răspuns:

Am citit un studiu unde zicea ca timpul a inceput sa se comprime si ziua de fapt nu mai are 24 de ore ci undeva la 16 ore...asa ca poate de asta laughing

| dbigiu84 explică (pentru MPersephone):

Oamenii sunt lenesi.Adevarat laughing