| IonutSiAtat92 a întrebat:

Doar mie mi se pare un esec total Cyberpunk 2077? Adica, GTA 5 e mult mai realistic si este joc din 2013.

Răspuns Câştigător
| Roberrt21 a răspuns:

Eu cel putin nu îl joc, am vazut doar jocul, totuși, GTA 5 este facut de Rockstar, o companie foarte mare de jocuri, jocuri de calitate inalta. Aici se poate observa si aceasta diferenta intre jocuri

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are probleme la PS4, rata frame-ului e destul de proasta, merge cu intreruperi - restituie banii pentru cei nemultumiti. Mai are alte defecte grafice si intreruperi eronate. Astept PS5 cand mai scade din pret sau cand vine cu gta 6

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Multa lumea il joaca pentru ca... il joaca multa lume happy

In rest, imi este indiferent.

| PainTech a răspuns:

Jocul nu e gata și e departe de a fi gata.

E partial vina fanilor care au vrut să apară jocul cat mai repede. Același lucru ca la no man sky. Jocul a fost un rahat in momentul in care a fost lansat dar acum, după numeroase actualizări e in mare ce au promis inițial.

Același lucru mă aștept să se întâmple și cu Cyberpunk 2077. Nici Witcher nu a fost chiar wow la început. După multe actualizări a ajuns sa fie ceea ce e.

Și foarte probabil lumea se aștepta la mai mult decât trebuie de la acest joc. Nu este cazul.

GTA a avut o echipa mai mare și mai mult timp de dezvoltare.

Și nu cred că jocurile ar trebui comparate între ele. Cyberpunk nu vrea sa fie o copie a GTA sau o variantă îmbunătățită. Și nici nu trebuie sa fie.

E un joc cu o idee noua, originala și principii diferite. Un joc care propune o distopie digitala undeva in viitor (după părerea mea) nu are în gând să fie un joc realist in adevăratul sens al cuvântului.

In schimb GTA e oarecum o parodie a vieții reale pe care vrea sa o mimeze într-o măsură.

Dacă ajungem la grafica - am văzut câteva screenshot-uri care arată destul de bine. Dar detaliile astea se pierd ușor în muntele de forme rigide, de modele eronate și de texturi lipsă. După cum ziceam jocul e departe de a fi gata.

Acorda-i ceva timp și eu pariez că o să fie o experiență plăcută.

| IonutSiAtat92 explică (pentru PainTech):

Tu nu pricepi ca nu-mi place indiferent de grafica? Nu sunt fan acelor arhitecturi, acelui oras din viitor.Red dead Redemption 2 are o grafica uimitoare.Nu se poate compara nimeni cu cei de la Rockstar.

| PainTech a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Părerea ta.
Sunt unora care le place acel stil.

| IonutSiAtat92 explică (pentru PainTech):

Da,sunt de acord cu ce spui tu.Eu doar vorbeam in numele meu, atat. happy

| Roberrt21 a răspuns:

Nu e rau jocul, însă, comparativ cu GTA 5, e foarte departe de acesta.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Roberrt21):

Nici sa ma plateti si nu il joc, am vazut gameplay-ul si este oribil.

| Roberrt21 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Eu cel putin nu îl joc, am vazut doar jocul, totuși, GTA 5 este facut de Rockstar, o companie foarte mare de jocuri, jocuri de calitate inalta. Aici se poate observa si aceasta diferenta intre jocuri

| al0o0o0 a răspuns:

S-au grabit aiurea sa lanseze jocul.Eu sincer as fi preferat sa mai astept un an-2 dupa el si sa iasa beton.Jocul are o idee buna si are potential enorm, dar e pacat de el

| IonutSiAtat92 explică (pentru al0o0o0):

Posibil sa ai dreptate, nu te contrazic, dar nu e genul meu sincer.Nu pare realistic deloc.

| al0o0o0 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Mda,ai si tu dreptatea ta.Clar nu se compara cu GTA. Oricum, jocul putea sa fie cu mult mai bun, nu a ajuns la nivelul asteptarilor mele.