| korbux a întrebat:

Dragilor, voi cum reactionati daca cineva va atinge fata? Fie prieteni sau amici. Nu vorbim de familie.

35 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Îi dau jos palma sau mă trag mai în spate, părând speriată de parcă cineva ar vrea să mă omoare. laughing
(inclusiv membrii familiei)

La fel ca alina2k18.

| Celcestietot a răspuns (pentru Alyra):

Ești genul acela de om mizantrop happy?

| Alyra a răspuns (pentru Celcestietot):

Tocmai am aflat un cuvânt nou. Mda. Ceva de genul.
Dar... Ugh, gen pur și simplu nu știu cum să reacționez. Mă simt ciudat. Cam așa cum te simți când se plimbă o insectă pe tine. thinking

| Celcestietot a răspuns (pentru Alyra):

Dragut happy.
Am inteles. Nu prea ma simt ciudat cand se plimba insectele pe mine, asta foarte rar, de obicei le iau in degete sau palma si le trimit in alta parte. Eu cateodata nu stiu cum sa reactionez cand citesc pe aici intrebari si comentarii rolling on the floor! Apropo, ai vazut vreun chilopod ca si animal de companie big grin?

| Alyra a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu am auzit de insecta asta până acum. Dar cred că o să am coșmaruri acum.

| Celcestietot a răspuns (pentru Alyra):

Sunt mai multe organisme, milipide, de dimensiuni diferite, uite aici ceva :

https://imgur.com/a/0rAPgjb

Da, am dat mai sus imaginea happy.

| Alyra a răspuns (pentru Celcestietot):

Mi-e frică să mă uit.

| Celcestietot a răspuns (pentru Alyra):

Este ceva pe mana, dar nu creste la noi in tara. Daca iti este frica, sa ne uitam amandoi la 3 laughing. Unu, 2, 3!

| Celcestietot a răspuns (pentru Alyra):

Te prind eu daca lesinihee hee

| Alyra a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, mersi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Alyra):

Deci, nu ai incredere intr-un crestin, mare pacat!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi se scoală, nu știu.
Depinde cine e, și cum știe sa atingă.

| Celcestietot a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu conteaza cine este, sa stie sa atinga cu asta :

https://imgur.com/a/0rAPgjb

rolling on the floor

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Celcestietot):

Deja mi-o imaginez rupta de pisica... Unde gasesc?

| Celcestietot a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Rupta de pisica, dar daca are venin si atinge pisica, dispare de tot pisica, este ca acidul acela al alienilor... Aici :

https://www.bugzuk.com/insects/centipedes/
https://www.thespidershop.co.uk/other-inverts-c-72.html

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru StrongHeart):

Chiar se întâmplă, dacă e delicată tipa. Sunt destule care pun mâna direct la obiect, și tot pe dinafară sunt.
Cheloo e și puțin penibil, cu atitudinea aia.

| Mosotti a răspuns:

Depinde cine mi-o atinge, e relativ. Dar daca e curata mana, nu conteaza, depinde cu ce intentie.

| Celcestietot a răspuns:

Inseamna ca i-am dat eu voie, altfel nu se putea.

| alina2k18 a răspuns:

In afara de sa zicem persoana iubitawinking nu suport sa imi atinga cineva fata si mai ales parul nici macar mama laughing
Actually nu prea suport atingerile, de micawinking mi-era sila si sa ma pup cu rudele...
Ultima oara am tresarit si la oftalmolog cand m-a atins la ocheane laughing de s-a speriat si ala lol.

| Celcestietot a răspuns (pentru alina2k18):

Nu suporti atingerile? Pai, daca te ia iubitul in brate sau daca te ia de mana, ce faci mai alina2k18 happy?

| alina2k18 a răspuns (pentru Celcestietot):

Am specificat puisor '' in afara de persoana iubita''
winking

| Celcestietot a răspuns (pentru alina2k18):

Așa este, eram puțin derutat din cauza comentariului tău.

| StrongHeart a răspuns:

Simt ceva pe sirea spinarii si un impuls nestavilit sa pleznesc persoana respectiva, cu foarte putine exceptii.

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

Nu imi place sa imi fie atinsa fata, nici la pensat nu ma duc din cauza asta.

| RKBlue a răspuns:

Nu e problema daca e curat.
(Nu prea vad de ce mi-ar atinge fata, dar asta e alta problema)

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

Sa-ti deie o palma?
Sunt de acelasi parere ca tine. Insa eu nu ma simt confortabil nici daca pune mana pe mine un baiat. Gen asa cu cotul, sau peste umeri.

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu as avea treaba daca m-ar atinge un baiat laughing
Dar e cam neplacut sa te atinga cine, in general, daca nu ii lasi.
Si stim cu totii genul ala de oameni care nu au auzit de spatiu personal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă are mâinile curate (și dezinfectate) nu e nici o problemă. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi place ca cineva să îmi atingă fața, chiar dacă ar fi din familie... Pur și simplu, nu. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici iubitul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Bună întrebare... happy
Cred că aici de altceva, totuși. big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Alta cauza :,, Cred că aici de altceva'' happy?

Răspuns utilizator avertizat