| Rizer a întrebat:

Dupa ce criterii iti poti alege un prieten/a?

3 răspunsuri:
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Prietenii nu se aleg...ci se creaza... un prieten il poti avea asa cum doresti daca stii sa il asculti atunci cand are nevoie de o persoana sa-l asculte si sa-l inteleaga... daca stii sa-i fii aproape atunci cand are nevoie..."dar din dar se face rai"...

| thehope a răspuns:

Nu imi aleg prietenii in functie de un criteriu, pentru mine trebuie sa fie in primul rand o persoana de incredere, o persoana cu care sa pot discuta si careia sa simt k ii pot spune o parte din ceea ce ma framanta...sa simt ce persoana respectiva e capabila sa ma asculte si sa imi ofere un sfat bun, dar mai ales sa stiu ca va fi alaturi de mine cand voi avea nevoie, nu sa ma lase exact cand am mai multa nevoie de ea!

| Orannginna a răspuns:

Un prieten nu se alege dupa un criteriu, ca sa iti poata deveni prieten trebuie sa'l cunosti, sa va sprijiniti reciproc, sa va intelegeti si poate sa aveti si multe lucruri in comun. Daca te referi insa la prietenii de pe TPU, aici se schimba treaba. Aici depinde doar de tine, de criteriile tale happy