| Gabi1012005 a întrebat:

Dupa cum stiti fumatul dauneaza grav sanatatii (afecteaza plamanii, cauzeaza cancer, obosesti repede, afecteaza inima). Dar la mine este invers, adica cand fumez nu obosesc, am incercat sa vad si in saptamana in care nu am fumat, oboseam repede, dar in spatamana cand am fumat(si inca fumez), nu obosesc.
P.S: Unchiul meu fumeaza de la varsta de 8 ani si este sanatos TUN, la fel si tatal meu. Unchiul meu are 43 de ani iar tata 40.

De ce corpul meu reactioneza altfel la tigari? (Tin sa mentionez ca fumez PallMall albastru si negru)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E doar o iluzie, stai linistit. Fiindca fumatul stimuleaza secretia de adrenalina si iti da iluzia ca esti mai puternic. Tatal si unchiul tau sunt inca tineri, de-abia peste 10-15 ani vor incepe sa simta efectele fumatului.

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

La tine vindecă cancerul, îți dă energie și îți tratează bolile la inima.

| mentholinks a răspuns:

Eu as zice sa nu te bazezi pe norocul unchiului si tatalui tau. Ca si fumator trebuie sa fii constient ca in orice zi te poti trezi cu un cancer de toata frumusetea. 9 din 10 cancere la plamani sunt datorate fumatului. Si eu fumez de vreo 15 ani si n-am nimic inca dar asta nu garanteaza nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate acum o fi asa invers cum spui tu dar nu te culca pe o ureche pentru ca in timp o sa apara si efectele negative ale fumatului.