| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum stiti se apropie sarbatoarea nationala a indragostitilor,sa zicem prima, ca aia cu Dragobetele este pentru cei care vor sa respecte traditia.Si deci vreau pe 14 sa-i cumpar ceva fostei de care am divortat acum un an.Are 42 ea. Vreau sa va intreb pe voi, doamnele divortate (sau nu) (sau nu inca) cam ce v-ar placea sa primiti cadou de la fostul.Adica sa-mi ziceti ceva ce s-ar potrivi intr-o astfel de situatie.Chiar n-am idee, e prima oara când divortez si e prima zi a indragostitilor pe care o sarbatorim separat.Bine,si anul trecut eram despartiti pe vremea asta,dar nu se pune, atunci ne balacaream din cauza de nepotrivire de caracter.Multumesc si sarbatori fericite.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De ce Dumnezeu i ai lua cadou fostei de ziua îndrăgostitilor? Se presupune ca e pentru îndrăgostiți, dacă ați divorțat ar trebui sa i facă altul cadou

| Catrice a răspuns:

Ziua Îndrăgostiților nu e sărbătoare națională...

| Dandinelle a răspuns:

Din punctul meu de vedere n-as vrea sa vad nimic de la fostul. As prefera mai degraba sa-si vada de viata lui si sa nu ma deranjeze cu nimic, doar de aia ne-am despartit.
Acum depinde si ce fel de relatie aveti acum dupa divort, va mai intalniti, mai vorbiti, ce vorbiti etc. Daca are loc acolo un cadoas sau nu depinde cum va intelegeti acum dar totusi nu cred ca e o idee prea frumoasa pentru ca voi sunteti separati si aveti alte drumuri, separate. Daca n-ai idee si totusi vrei sa-i oferi ceva gandeste-te la ceva personal, ceva simplut, o mica amintire, simbolic.