| Emiliaemy1992 a întrebat:

După divorț este viața?

Răspuns Câştigător
| suiramvl a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti asta. daca doresti putem discuta mai multe in privat.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta ESTE viata, ca doar divortezi, nu te sinucizi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și încă cum!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cum ti se intampla asta.
Daca dupa 2-3 ani de casnicie "observi" ca ai ales foarte prost, si gasesti o amanta cu care sa formezi o relatie oficiala imediat dupa ruperea casniciei, probabil e mai viata dupa divort, decat inainte. Dar cei care fac asa, dupa inca 2-3 ani divorteaza si de aia, ca nu-s in stare sa pastreze nimic.
Daca esti parasit, dupa divort oricum te vei simti de c cat, dar oricum, nu trebuie sa stai mirat prea mult timp, iti refaci "viata" cu prima ocazie.
Nimeni nu e de neinlocuit, dar relatiile sunt foarte diferite, deci exemplele pot fi multe. Daca esti vreo pitipoanca venita de la sat, ai prostit un tip cu bani, iar dupa putin timp te prinde cu altul si se prinde ca nu e al lui copilul pentru care s-a simtit obligat sa se insoare cu tine, iar divortul te coboara din Audi si te trimite la ajutor social... Cam naspa "viata".

| Drimmero a răspuns:

Si inainte de casatorie, dar si dupa ea exista viata.

| Celcestietot a răspuns:

Bineînțeles!

| Andreeush a răspuns:

Evident. Viața merge înainte.

| SilentRain a răspuns:

Dacă încă iti bate inima in piept si ai creier in cap, da exista

| Sofer a răspuns:

Dupa divorț ești libera. Chiar ca viata.

| Holiday a răspuns:

De cele mai multe ori de abia dupa divort e viata. Daca ar fi fost inainte, nu divortai.

| FreddieM a răspuns:

Mai buna!

| Paul754880338 a răspuns:

Este! Cu siguranta! Orice experienta oricat de dureroasa ar fi, ne face mai intelepti! Asta ti se intampla tie acum, probabil. Dar, as spune daca imi permiti, uita-te cat de putina intelepciune in jurul nostru... atunci nu merita putina durere ca sa o capatam? Va trece starea aceasta de confuzie si iti va starni doar un zambet amintirea aceasta, intr-o zi. Crede-ma!

| AnOnImA4109 a răspuns:

Logic