| Sara2 a întrebat:

Dupa o dieta de 2 luni, în care am slăbit 12 kg plec în concediu 15 zile. Sunt genul care se îngrașă foarte ușor. Ce sfat îmi puteți da să nu pun mai mult de 3 kg? E vreun secret anume? Căci am să întrerup dieta în concediu. P.s. nu am voie să fac sport

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Secretul e sa nu dai iama la bufet, cum fac multi romani.
Doar fiindca e mancare, nu trebuie sa o mananci.
Mananca sanatos, in continuare.
Poti manca dulciuri si alte lucruri, dar intr-o cantitate moderata.

| Sara2 explică (pentru RKBlue):

Ms, așa am să fac, Doamne ajută

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mănâncă ce vrei dar în cantități rezonabile, mănâncă încet și mestecă fiecare bucățătica ca să te saturi repede și din mai puțin. apoi, plimbări pe jos cât mai lungi, urcat de scări în loc de lift etc. și dacă te îngrași un pic nu e sfârșitul lumii, mai bine să dai acasă câteva kilograme jos decât să stai frustrată în vacanță că-ți impui restricții prea mari

| sierra1 a răspuns:

"dieta de 2 luni, în care am slăbit 12 kg"

nu scapi așa ușor: spune-ne cum ai reușit!

| Sara2 explică (pentru sierra1):

E dieta disociata. 3 zile legume fructe, 3 zile carne, 3 zile lactate. Termini cele 9 zile și o iei de la capăt fara pauza

| sierra1 a răspuns (pentru Sara2):

și cantități, fără restricții zici?

| Sara2 explică (pentru sierra1):

Fara restricții, se mănâncă 3 mese pe zi + 2 gustari. Interzis carnea de porc, pâinea, bananele, strugurii și zahărul

| sierra1 a răspuns (pentru Sara2):

Să fii iubită, e util - cine e interesat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sara2):

Cum sa traiesti fara carne de porc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai slabit atata in doar 2 luni?

| Sara2 explică (pentru anonim_4396):

Cu dieta disociata 333

| Hollyg a răspuns:

Ții dieta in continuare cu mici scăpări. In sensul ca guști putin de aici putin de acolo. Odata ce ai un rezultat asa frumos doar din dieta... e păcat sa te arunci iar in mâncare. Plus ca, corpul tău nu este pregătit. Ii vei da un șoc, oprind dieta si mâncând normal. Asa, e posibil sa apăra efectul yoyo si poti pune dublu înapoi.

| Sara2 explică (pentru Hollyg):

E complicată rău dieta pentru a o respecta în concediu. Ms d răspuns oricum

| Hollyg a răspuns (pentru Sara2):

Inteleg. Succes!