| Joker3134 a întrebat:

După pandemie or sa dea afara toți infirmierii angajați pe contract de 6 luni?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu cred, de unde aceasta informatie? big grin

| Wr3nch a răspuns:

Dat afara e doar cand esti pe nelimitat si te concediaza. Aici pur si simplu probabil nu se va prelungi contractul si atat.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Pai daca nu mai e necesar, logic. Nu are sens sa ii tina degeaba.

| siriusblack98 a răspuns:

Îți dai seama că nu vor păstra toți oamenii recrutați pentru perioada pandemiei după ce totul se va termina. Contractele nu vor fi prelungite și aia este, doar alți români care își cauta de muncă în marea de șomeri. Și mie mi s-a propus un post de brancardier la un spital din București pe o perioadă de 3 luni dar am refuzat. Mi-au oferit 4000 de lei net dar dacă e vorba după 3 luni să mă arunci în stradă cum s-ar zice, spun pas.