| mendor a întrebat:

Dupa parerea voastra ce carti imi recomandati de aventura?

Răspuns Câştigător
| Zatharra a răspuns:

Depinde câți ani ai... Oricum, romanele de Jules Verne le poți citi la orice vârstă. Câțiva scriitori de romane de aventura:Karl May, Alexandre Dumas(dacă îți plac romanele istorice).
http://www.cartiabc.ro/Carti-de-aventuri-c-331.html
http://www.roportal.ro/discutii/topic/47794-romane-de-aventura/

| mendor explică (pentru Zatharra):

Oricum pana acum am citit mai mult de 15 carti de Karl MAy si inca mai citesc...sunt extraordinare

10 răspunsuri:
| oo3 a răspuns:

Romanele lui Jules Verne.eu le-am citit si sunt forte bune. parerea mea

| DunareClaudiu a răspuns:

"2 ani de vacanta" de Jules Verne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"nanok",vol 1 si 2, o carte excelenta.

| Ƨirenia a răspuns:

Hobbitul- de Tolkien

| maddy673 a răspuns:

Salut Mendor! Poti citi romanele lui Jules Verne(preferatele mele sunt" Doi ani de vacanta" si "800 de leghe pe Amazon"), carti de Mark Twain sau de Alexandre Dumas.
O zi frumoasa!

| andri22 a răspuns:

Gi joe eu super

| denysyk a răspuns:

Robinson crusoe

| SnookySiAtat a răspuns:

"Steaua sudului" de Jules Verne

| yonelutzaaa a răspuns:

Robin hud cel viteaz