| Furnicuta000 a întrebat:

E adevarat ca cei nevaccinati nu mai au voie in restaurante si locuri in care se ia masa gen mall-uri?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e adevarat.
Vor fi restrictii pe baza de certificat verde.
Certificatul verde nu inseamna doar vaccinat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prin TM asa cica... doar in spatiile inchise.

| Simpatic a răspuns:

Deocamdata nu cred ca e regula generala pe toata tara dar va fi cat de curand.
Si certificatul va fi obligatoriu in zonele in care s-a depasit nu stiu cate cazuri la mia de locuitori. Daca nu esti in scenariu ala nu au de ce sa ceara certificatul verde de vaccinare anti-covid.

| Lukasssz a răspuns:

Nu inca, din pacate

| CIaudiu a răspuns:

Inca nu din pacate

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Au dat ieri legea sane vecină dacă vrem să continuăm sa muncim a venit șeful a zis la toți sane vacinăm si toți au zis da eu i-am zis direct pe față nu ma vacinez si nici nu a mai insistat ok onur tu nu te vacinez am înțeleslaughing)) nu-s atâta de limitată sa cred in rahatruile lor i-am zis dacă ma forțează sa ma vacinez să-și gâscă om de bază sa muncească cu hienele lui si uite ca am scăpatăhappy adevărul în tot dauna câștigă

Culmea ca zici onur sa nu zici la nimeni ca nu te-ai vaccinat dar el zicea la toți în timpul ala onur nu se va vacina in fata la.toti laughing))

| suntserios a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Ai scris de parca era nevoie inca o data sa se dovedeasca ca analfabetii = antivaccinisti.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru suntserios):

Mersi frumoshappy o zi bună sa ai si tu happy

| suntserios a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Lasa-ma sa ghicesc.
Stii totul despre vaccin, imunologie si microbiologie, arn, virus ai adn.
Doar sa scrii nu stii.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru suntserios):

O zi bună sa ai