| VasileRapidistu13 a întrebat:

E adevărat că munca îți crește nivelul de energie?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca esti multumit de rezultate, si nu exagerezi cu programul.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Munca te stoarce de energie nu-ti da energie laughing dupa munca,cand ajungi acasxa si esti obosit,aia sigur nu-i de la prea multa energie laughing Poate asa alergare, sau inot, astea iti misca toti muschii din corp si te mentine mai in forma.

Munca grea te uzeaza, aia e tot laughing orice suprasolicitarea a organismului pe termen lung, nu aduce beneficii, te uzezi si imbatranesti mai repede.

| lpavel a răspuns:

Da, daca muncesti numai cateva ore pe zi! 10-12 ore NU! laughing

| VasileRapidistu13 explică (pentru lpavel):

Gen daca faci un supraefort cica ai mai multa energie, dar nu afirm nici eu nu prea cred.

| lpavel a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Supra efortul te seaca de energie! Dar totusi daca continui asa mereu corpul tau se va adapta, va deveni mai puternic, dar ca sa ramai asa trebuie sa faci aceleasi eforturi mari cel putin de 2 ori pe saptamana... in zilele de pauza vei fi mai energic dar dupa ani iti va seca toata energia! Forta vei avea dar acea energie, n-o vei mai avea! Acum nici eu nu stiu ce e mai bine, sa fii un papa lapte dar mai energic sau mai tare dar secat de energie...