| mariuschakra12 a întrebat:

E adevărat că o femeie e un stres in plus?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Da, dar si o binefacere.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

In general cam da, dar nu in toate cazurile, sunt si mai putine cupluri care se inteleg ca lumea a la long. Si barbatu e un stres pentru femeie de multe ori, si asta din doua motive:

1 - Barbatul si femeia sunt asa de diferiti ca gandire, pasiuni, discutii, conceptii, ca mai greu se poat intelege, si f usor se pot stresa unul pe altul.
2 - In cuplu e o dependenta care de f multe ori strica relatia, daca ma duc colo, trebuie sa iau si nevasta dupa mine, daca vreau sa vad ceva singur la TV, vine pe capu meu ca vaaaai o las singura, si din astea. Dar poate eu trei zile vreau sa stau singur sa-mi vad de ale mele, si ea sa-si vada de ale ei! Nu unu in altul in prostie asa.

Asa ca nu are sens sa-mi iau femeie, ca de sex ma rezolv si altfel, curatenie, mancare si altele fac si eu, copii nu vreau adica balamuc pe cap, deci sunt mai bine asa, nu e nici un rau necesar neaparat!

Nu e stres la inceput cand e totu roz si e indragosteala aia de sta pe capu tau si nu te mai plictisesti, dupa aia nu degeaba a iesit vorba aia generalizata de generatii intregi "casatoria e un butoi cu rahat doar cu un strat subtire de miere deasupra", e f clar.

| TristanTzara a răspuns:

Acum și un bărbat e un stres în plus XD o consoartă în general e un stes în plus. Căsătoria sau concubinajul are și avantaje și dezavantaje.

| Green66 a răspuns:

Depinde cum pui problema, poate fi un stres in minus femeia. Sunt foarte mulți care se stresează pentru că nu pot avea o relație, unii se stresează atât de mult încât devin misogini.

| 1yeti a răspuns:

Un stres NECESAR, da_dalove strucklove struck