| AlexDorinel a întrebat:

E adevărat că prietenii și timpul sunt cele mai valoroase lucruri în lumea asta?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Mai important pe lumea asta este persoana ta si familia ta, prietenii nu conteaza, sunt de umplutura, aia vin si pleaca tot timpul.
Niciodata, dar absolut niciodata, sa nu pui un prieten mai presus decat familia!

| Freya1 a răspuns:

Timpul,sănătatea și iubirea sunt cele mai importante.Peieteni vin si pleaca.

| Frank51 a răspuns:

De unde îți vin? E clar că pizza e cea mai valoroasă.

| Lukasssz a răspuns:

Timpul da, prietenii nu

| Werrich a răspuns:

"Prietenii" vin și pleacă atunci când nu ai bani, Familia rămâne în momentele dificile ale vieții.

| Nirvanaaa a răspuns:

Fericirea ta e cea mai valoroasa. Dacă ești supărat degeaba ai prieteni fiindcă ai tendința sa ii ignori și degeaba ai timp dacă îl pierzi aiurea. Timpul devine prețios când ai motivate și stare de bine.

| Invictusman a răspuns:

Familia și sănătatea sunt cele mai valoroase lucruri și un loc de munca stabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Mopmop a răspuns:

As schimba in timp si sanatate. Restul sunt povesti...

| tonyc7 a răspuns:

Cum pot fi prietenii si timpul mai valoroase decat propria ta persoana, propria ta familie si insusi Dumnezeu?
Prietenii pot fi schimbatori, in general sunt pe interese, iar timpul e invariabil, el oricum nu sta pe loc, oricat de valoros l-ai considera!

| Dintrebare a răspuns:

Cel mai important lucru din lume esti tu

| Monst a răspuns:

Clar nu lucrurile cele mai importante in viata sunt asa:familia, credinta, sanatatea, prietenii, munca etc.

| Killer1235 a răspuns:

Depinde cum o iei, tu ce iti doresti de la viata? Daca vrei o viata simpla si lipsita de griji poti zice ca da.