| anonim_4396 a întrebat:

E adevărat că puritatea sufletului unui bărbat tânăr stă în virginitatea lui?

15 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Nu... asta-i ridicol. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Poți argumenta?

| Plato a răspuns:

Pai nu poti sa spui ca un om ce nu mai e virgin are un suflet impur.
Poate e chiar un om foarte bun, cu intentii bune, sentimente curate, plin de empatie, si sa-l numesti impur doar pentru ca, in conditii pe care nu le-ai specificat, si-a pierdut virginitatea?

De asemenea, daca si-a pierdut virginitatea si intr-un mod solemn?
Oricum ar fi, tot nu o vad drept o legatura verosimilă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Dar dacă nu e vorba de un mod solemn? Dacă a făcut-o înainte să devină, să zicem, major?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Se aplica ce am zis pana acolo.
Nu e deloc ok sa o faca, e imoral, e gresit, dar nu cred ca ii spurca sufletul ireversibil. E cam mult.

Maria Magdalena parca a fost prostituată, iar Dumnezeu a facut-o sfanta.

Puritatea sufletului cred ca tine si de lucrurile ce le-am mentionat anterior: bunătatea, empatia etc.

| Endoryus a răspuns:

Doamne fereste

| Algo098 a răspuns:

Nu cred ca are legatura. Virgin, nevirgin, conteaza sa fie om. Nu stiu ce inseamna suflet pur, dar nu as lega definitia lui de virginitate. Nu cred ca tot ce e legat de sex trebuie sa nu fie considerat pur. Eu cred ca minciuna si ipocrizia nu pot fi considerate pure. Sexul e izvorul vietii. Nu l-as trece la lucruri impure niciodata, indiferent de ce zic unii sau altii care se cred detinatorii adevarului absolut si in realitate spun toata ziua o mare minciuna si culmea e ca au reusit sa isi impuna povestile fanteziste si se cred greu de combatut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Binenteles virginii au cel mai suflet din lume

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti virgin, Morbid?
big grin

| RAY a răspuns:

TPU inseamna ajut reciproc, dar stau si ma gandesc daca aceste intrebari sunt serioase, pe bune sau doar asa la misto

https://www.youtube.com/watch?v=dN1XUV6QclU = muzica de tratat depresia

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Da si sunt ok cu asta, intrebarea m-a dat pe spatelaughing

Ma amuza aceia care cred cã e o problema sa fii virgin/a.
Cei care fac misto de virginitate au ei un suflet impur. big grin

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi? Aici gresesti tu.
Eu nu cred despre nimeni ca are "suflet impur" doar pentru ca este virgin sau nu; tocmai de aceea nu m-as grabi vreodata sa fac niste afirmatii despre cinevawinking.

| OrdanKarris a răspuns:

Nu, n-are nici o treaba.

| RainmakerX a răspuns:

Mi-ai jignit sufletul laughing Pai si daca nu am inselat niciodata tot impur sunt?

| RainmakerX a răspuns (pentru Endoryus):

Imi place ca ii raspunzi la toate intrebarile laughing