| usernamealy a întrebat:

E adevarata chestia cu ti se intoarce roata?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu "ti" pentru ca nu avem o roata atasata in spate
"Roata se intoarce". E normal. Evenimentele din trecut se vor repeta in viitor pentru a ne demonstra noua inca o data ca nu am invatat nimic din trecut.Destul de parsiv acest joc, dar destul de intresant

| Bacemi a răspuns:

Da. Se intampla. De aia e si vorba asemanatoare celei enuntate de tine : Dupa plata si rasplata. Insa de obicei rasplata ta va fi constinta. Pentru ca fiecare situatie grea o vei considera pedeapsa pentru ce ai facut cand nu ti-a pasat decat de tine. Oricum, de obicei asta este doar o asigurare. Pentru ca este ceva ce stii foarte bine ca se intampla. Daca un om greseste o data, va mai gresi. Daca luam in considerare si vorba '' ulciorul nu merge de multe ori la apa '' e sigur ca o data va si plati. Daca ne uitam si dupa '' cine fura azi un ou, maine va fura un bou '' ( nu trebuie sa ne raportam doar la furt, ci in general la evolutia asteptarilor provenite din perseverenta ) e clar ca pedeapsa va fi mai mare cu timpul. Deci da. Se intoarce roata. De asta e frumos mereu sa fii un om demn si placut. Astfel, cand se intoarce roata vei primi un prieten care a inteles ca a gresit. Trebuie sa arati ca iti pasa si mai bine decat asta ar fi chiar sa iti pese.

| CarmenR a răspuns:

Eu cred ca da. Chiar daca se poate intoarce cand te astepti mai putin sau cand ai uitat deja de raul pe care l-ai facut.

| aNoNiM_3767 a răspuns:

Mie nu mi s.a intamplatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca da. Vreau sa cred asta happy. Chiar daca dureaza ani intregi, se va intoarce. Chiar daca v-a dura o viata, asteptarea e provizorie. Si roata se va intoarce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e adevarata. si zic asta din propria experientsa... s-a intors roata de multe ori si e mai rau atunci. inainte de toate alege`ti prietenii cu mare atentie.` ca uneori se dovedeste ca bf`ul tau e cel mai mare dusman al tau. si e urat de totstraight face
Roata se intoarce chiar daca mult timp.`
O zi frumoasa.