| razadeluna a întrebat:

E bine daca un copil /adolescent e "prea cuminte"?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu asculta ce zice pozitivitatea ca mai multa negativitate iti baga in cap, daca esti cuminte esti maturizat mult mai devreme sti sa ai o viata sanatoasa sa nu te duci la betivani si curve de la 15 ani si ai sa ai un viitor mai tarziu iar prostii o sa moara de foame dupa ce mama si tata nu mai pot face fata serviciului si situatiei financiare.

| Axys a răspuns (pentru mgtow):

Absolut corect!

| positivity a răspuns:

În nici un caz! A fi prea cuminte înseamnă a îți ruina viața fără sens, fără a mai putea spune ceva. Devii fără să vrei ținta tuturor răutăților.
Și știu ce vorbesc, pentru că am fost o persoană mult prea idioată, de care toată lumea și-a bătut joc!
E în regulă să fii cuminte, bun, prietenos, însă toate acestea trebuie să aibă o limită!

| Axys a răspuns (pentru positivity):

Hmm te inseli e bine sa sa fi cuminte

| PedoBarbie a răspuns:

Depinde ce înţelegi tu prin 'prea cuminte'.

| Axys a răspuns:

Da deoare ce re multe de castigat

| Cameliapantiru a răspuns:

Razadeluna, ai folosit o conatructie ambigua: "prea cuminte". Ar trebui sa dai detalii, cum se manifesta acest copil "prea cuminte", ce varsta are, cum se comporta acasa/la scoala/in grupul de prieteni, cum relationeaza cu ceilalti colegi/cu profesorii si abia atunci ne vom putea exprima daca e bine sau rau si ti-am putea da sfaturi referitoare la corectarea eventualelor lipsuri ale acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic rau in asta. Ba mai mult, arata un plus de maturitate fata de restul copiilor de varsta aceea.

O zi buna!

| Hexiled a răspuns:

Da e