| anonim_4396 a întrebat:

E bun magnefort B6 pentru anxietate si pentru oboseala,stres și stari nervoase? Ce beneficii mai poate avea? Cat timp pot sa iau?
Incerc din toate direcțiile sa scap de anxietate sociala și văd că nu reușesc,ogrămadă de tratamente am incercat, am înțeles că am rezistenta la tratament dar parca e prea de tot, eu cred că medicul nu știe să îmi facă o schemă buna de tratament, de 3 ani jumate numai porcarii îmi dă,nu m-a ajutat pe anxietate deloc și m-am saturat sa lupt cu așa ceva,nu mai știu ce să fac sa scap de fobia asta socială,mă ia câteodată tremurul in public și în zona am multi dușmani care bârfesc și denigrează,la chestia asta mă gândesc toată ziua,mă consuma,și mi s-o făcut o scârbă de multi oameni din apropiere când merg sa fac cumpărături că numai sa bârfească știu,ce nația lor au cu mine nu știu că eu îmi văd de treabă mea,nu fac rău la nimeni,deja îmi e lehamite de națiile astea de Români și Rromi,am prins o scârbă de nu mai pot sa scap văd de ea că toată ziua buna ziua numai bârfe au în program,eu am ajuns la concluzia că nemții au dreptate că suntem sălbatici și primitivi și idioții Europei,in loc să lăsăm dușmănia,invidia,răutatea ne mâncăm între noi,daca noi nu suntem uniți și buni unii cu alții de ce ar fi străinii cu noi? Efectiv mi sa făcut scârbă sa tot fac cumpărături în zona,nu mai știu ce să fac sa mă mut in altă parte dar nu am cum,e incredibil câtă răutate poate sa zacă in Români și Rromi,nu cred că există oameni mai urâți decât noi. Problema este că nu îmi spun în fața o fac ca muierile pe la spate,îmi dau seama că au observat că am probleme,că tremur,sunt agitat,umblu uneori cu capul în pământ dar ce e vina mea că am anxietate așa urâtă de nu o pot controla? Ogrămadă de bani am cheltuit pe tratamente și la fel sunt,culmea e că depresia sa ameliorat care o am de un timp mai îndelungat decât anxietatea.
Ce pot sa fac sa nu mai țin cont de părerea lumii? Dar tin cont că se vorbesc între ei și spun și la alții și așa mai departe și aia cred tot ce spun unii și i-au in considerare fara că măcar să mă cunoască,adică părerea e la comun că am văzut cum mă numesc,dar habar nu au cat sunt eu de inteligent și că pe unde merg la angajare la teste iau note maxime fara să mă strofoc,daca ar fi ceva sa o dam in cultura generala i-aș face praf pe toți! Oameni de genul ar merita bătuti,dar nu pot sa îi bat că nu am dovezi,că cate unul as baga in spital și așa nu mai am ce pierde că nu mai am părinți, văd că dacă ești un om bun ești luat de oaie de toți,la nimic nu ajuta sa fi bun lumea tot te judeca,bârfește și denigrează,e incredibil cat de prosti sunt unii oameni,efectul turmei de oi,daca unul are o părere toți o au,toți sunt o apă și un pământ nu mai vad un om diferit,de calitate,cu bun simt și respect,numai niște tâmpite care vând la magazine și tâmpiți care se duc la bar și bârfesc,dar și alea care sunt vânzătoare au același nivel de IQ,sunt la fel de proaste ca și cei care merg sa beau zi de zi la bar și bârfesc. Nu știu cum sa fac sa nu mai pun la suflet toate răutățile că eu de când mă știu nu am vorbit pe nimeni de rău,sa bârfesc,sa denigrez pe cineva,nu mai îmi găsesc locul pe aceasta lume plina de ipocriți,falși și perversi,nu mai îmi vine să socializez că mi sa făcut scârbă de oameni,nu poți vorbi nimic că tot ce vorbești cu cineva te bârfește,mai ales sa îi spui că ai probleme.

Din ce vad că sa supraviețuiești trebuie sa fi ca și "ei ", fals, ipocrit, cu 10 fete și pervers,e o lume unde omul bun nu mai poate parca să trăiască,sa fie el însuși fara a fi judecat,o lume incredibil de superficială și înapoiată mental
De la ce credeți că se trage atâta răutate și prostie? O lume unde daca nu ești șmecher că bărbat ești marginalizat și bârfit,unde omul diferit e atacat din toate direcțiile,dar pe la spate că hoardele nu au tupeu sa o spună în fața
Eu m-am autoeducat sa fiu un om cinstit,corect,sa nu păcălesc pe nimeni, sa respect orice om indiferent de statutul lui social, dar văd că trăiesc într-o țară de primitivi, bunătatea și corectitudinea sunt văzute că pe un defect.Eu cred că nu ne mai revenim vreodată au dreptate cei din străinătate că suntem sălbatici și idioți, mai sunt și oameni buni, valoroși dar foarte rar, mulți au o mentalitate de acum 300 de ani și au și studii degeaba că tot idioți sunt și superficiali.
Cum sa judeci un om după părerea altora? In loc să îl cunoști sa ajungi la acea concluzie?
De ce se feresc Românii pe dincolo unii de alții cu grămada de deștepți și buni ce sunt?

Văd că dacă ai probleme toți arunca cu piatra in tine in țara asta de hoituri nici bolnav numai poți să fi,parca e vina mea că am anxietate și depresie, parca as fi singurul cu probleme de astea
Când o să devenim oameni în secolul XXX? De ce unii tot susțineți că am evoluat, unde e evoluția? Că am stagnat, tehnologia a avansat dar mentalitatea noastră și prejudecățile sunt omniprezente la majoritatea

Răspuns Câştigător
| iulia0514 a răspuns:

Habar nu am dacă te ajută cu ceva vitaminele dar e clar că ai probleme! Am să-ți spun ceva deci deschide bine ochi și citește cu atenție! Lasă lumea sa zică ce vrea ce-ți pasa ție ce zice lumea, tu ține capul sus fi mândru de ceea ce ești! Nu uita ca ești unic ești special viața ta e doar a ta și punct deci nu-ți mai plânge de mila și ia atitudine ești deștept nu-ți irosi viața aiurea!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești dilau rău schizotix laughing asta mai lipsea sa îți aud perversiunile tale obscure și absurde laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da un răspuns la întrebare, răspunde la subiect nu cu tâmpenii, tu faci ca toți userii de aici sa pari nebuni, irecuperabili rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ți-ai găsit de lucru? Sau nu te mai angajezi din cauza că unii cred că ești prea musculos? rolling on the floor Așa ziceai odată laughing
Ba nu știu dacă ești nebun sau troll-ezi,sincer nici nu mă interesează, daca nu ești troll pari un caz pierdut ce ai tu e o patologie, ceva morbid rău, dat eu nu am nimic cu nebunii sau ciudații ci am o problema cu cei care bârfesc aiurea, ăștia ar merita arși de vii și care judecă fara sa cunoască situația unui om, sunt singur că dacă mai aveam 3 că mine de bătăuși ii puneam taxa de protecție la unii nici să vândă nu ii lăsam,ăștia ar merita non stop bătuți,nu știu cum de ma pot controla sa nu îi bat, fac eforturi mari sa fiu calm și să mă prefac că nu știu nimic.
Eu sper sa te faci bine nu știu, nici eu nu sunt ok dar așa fantezii absurde nu am mai auzit, tu cred că ești cu skato, cred că ți-ar plăcea să se cace o tipă pe tine rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și aia era nebuna cred rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ești nebun, și cei cu schizofrenie au șanse la o viață normală tu in schimb ii depășești, ești în frunte, de la abuz se trage, e bine macar că nu ești psihopat mai ai o șansă

| VasileRapidistu13 a răspuns:

Sa ceri feed back de la oameni iar ar mai fi o chestie?