| anonim_4396 a întrebat:

E cam riscant acum sa plec in strainatate cu corona asta?
As vrea sa plec nu mai vreau sa mai stau in tara.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este indicat sa nu calatoresti in situatia asta. In orice caz, Franta, Italia si danemarca au inchis granitele si nu ai cum sa intrii.
In Italia am vesti nasoale, se moare in medie 250 pe zi, suma totala este: 1300 de morti.
Pe strada nu se merge, se iese la cumpararturi doar 1 singura persoana si trebuie sa arati chianta de la cumparaturi, ca Politia sa te creada.
Daca mergi la servici, trebuie sa ai bilet de munca, daca mergi la spital de asemenea.
Nu ai voie sa te plimbi, stai inchis in casa.
In saptamanile ce vor urma, tot mai multe tari europene, vor inchide granitele si vor impune restrictii interne.
Ti s-a urat cu bine in tara, sau vrei sa mergi in strainatate, ca sa stai singur cuc, incuiat in casa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

De plecat poti pleca, cu intorsul e mai greu

| Celcestietot a răspuns:

Este si riscant, dar daca te duce corpul, esti liber sa pleci.

| alina2k18 a răspuns:

Bani ai?
Pleci din tara sa traiesti din ce?
laughing

| oz_1736 a răspuns:

Europa e plina de virusi. Poate prin Congo, Zair, Madagascar. Aia is saraci rau, n-au bani de virus

| Nimeni10 a răspuns (pentru oz_1736):

M-am saturat sa muncesc pentru nimic in tara, de angajat te angajezi greu trimiti cv nici nu te mai suna, locurile de munca praf.

| oz_1736 a răspuns (pentru Nimeni10):

Te inteleg. Incearca sa afli cat e salariul care l-ai putea lua in acea tara, scade chirie, taxe, impozite, benzina, asigurari, bere, tigari, mancare si vezi unde ajungi. Am prieteni in cateva tari din UE si doar cei cu un salariu de peste 3000 € isi permit un trai mult mai bun. Vorbesc de familisti, ca pana la urma asa ajungem toti