| seularts a întrebat:

E cineva interesat sa devina Discipol in stilul de viata Pagan?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DracuIa):

Lol, da, el probabil se referea la partea spirituala.winking

| seularts explică (pentru DracuIa):

Bine, a fi Pagan nu se rezuna doar la dieta. Reprezinta o gama larga de activitati. Ceea ce mananci e strict legata de preferinte, insa tin sa precizez ca e sanatos sa mananci constient. Spre exemplu eu evit carnea pentru ca nu e benefica organismului pe terment lung. Contin bacterii care in urmatori 7-10 ni pot provoca probeleme corpului deoarece devin rezistente la antibiotice (majoritatea animalelor de sacrificiu sunt indopate cu antibiotice). La fel si cu produsele de panificatie, corpul nu necesita gluten pentru a supravietuii si in plus provoaca probleme la colon pentru ca se poate infiltra in sange. Desigur, nu vreau sa sperii lumea, dar obiceiurile generale de a mancat in societatea noastra e dezechilibrata, deoarece ideea de a manca moderat e inexistenta.

| seularts explică (pentru DracuIa):

happy