| FreddieM a întrebat:

E cineva printe voi care nu si-a tuns niciodata pilozitatile din zona intima? Sau cunoasteti cazuri? Daca da, va simtiti confortabil, nu va deranjeaza?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Biblic vorbind nu ai ce cauta acolo, valabil pentru crestini, mulsulmani, evrei asa ca informatie

| Drimmero a răspuns:

Orice barbat normal care se respecta se va defrisa in acel loc.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Exagerezi

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Orice barbat normal care respecta templul Duhului Sfant! Ia uite ce scrie in Biblie :

,, 19. Sau nu ştiţi că trupul vostru este templu al Duhului Sfânt care este în voi, pe care-L aveţi de la Dumnezeu şi că voi nu sunteţi ai voştri?
20. Căci aţi fost cumpăraţi cu preţ! Slăviţi, dar, pe Dumnezeu în trupul vostru şi în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indepartarea parului din zona intima este o practica ce dateaza din antichitate si are la baza motive ce tin de moda, traditie, religie, practici sexuale, disconfortul produs de pilozitat sau preferinta personala. Pana in secolul 19 parul pubian nici nu era reprezentat la nudurile din lucrarile artistice. Epilarea totala sau partiala a acestei zone face parte din multe culturi si societati, iar in cultura moderna poate fi chiar un indiciu al ingrijirii si igienei. Cel putin epilarea partiala este necesara ca pregatire pentru purtarea unui costum de baie. Pe masura ce barbatii au inceput sa frecventeze saloanele de cosmetica si ingrijirea masculina nu mai este un subiect evitat, epilarea inghinala la barbati a devenit un lucru obisnuit. In afara de motivele estetice evidente, epilarea are rol si in placerea sexuala.

| FreddieM explică (pentru anonim_4396):

Bun rezumat dar intrebarea are caracter personal, nu informativ. Inca trebuie sa raspunzi la intrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce mintii? Mai secolul trecut era un indiciu de curvenie, doar curwele se elipau in zona intima si inca e mai valabil si astazi. happy
Ce barbati frecventeaza saloane? Aia feminizati poate. Nu e nici o placere sexuala din indepartarea parului. Si nu are nici o legatura epilarea cu ingrijirea acesteia. Daca nu esti epilat/a asta inseamca ca esti nespalat/a?