| SatinEffect a întrebat:

E corect sa scrie articole de stiri: 42 de licee nu au avut promovabilitate la bac fara sa scrie o lista cu liceele? De cand cu GDPR ei pot minti orice ca nu avem cum verifica, cate dintre stiri sunt false legate de bac oareee?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam da. Ce, cine, unde, cum. Un ziarist trebuie să răspundă la aceste întrebări.

| Nelucojoc a răspuns:

In loc sa o arzi pe teoria conspiratie si sa intrebi in stanga si in dreapta, ai putea incerca sa vezi listele de pe situl ministerului si sa le numeri tu, asa nu mai poate sa minta nimeni. Iar daca tu crezi ca si ministerul invatamantului minte, atunci te invit sa pornesti o investigatie!

| SatinEffect explică (pentru Nelucojoc):

Intreb pe TPU, nu in stanga si in dreapta. Nu stiu de ce sunteti asa suparat, domnule nelu, luati un faringosept.

| Nelucojoc a răspuns (pentru SatinEffect):

Domnule Satinat, incurcati logica cu ilogica si cu suspiciunile venite din necunoasterea unor concepte si termeni.
Daca Dvs aveti amabilitatea sa imi explicati legatura din GDPR si o imformatie PUBLICA vizibila in media, in institutional, si in mediu privat, aveti o medalie de aur!
Nu iau medicatie la sugestia unor oameni de pe net, multumesc pentru grija!@

| Larianiel a răspuns:

Nu mă surprinde. Personal, chiar nu cred că ar fi vreo minciună în această știre.