| RAY a întrebat:

E greu sa crești un pui de pisicuța?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu,atata timp cat nu mai e dependent de mama.Dar si asa, poti sa il hranesti cu biberonul.
Îi faci un culcus cald, il hranesti la timp, ii pui o litiera la care o sa se învețe treptat si cam asta e tot.Creste repede si devine nazdravan si independent cat ai clipi big grin.

15 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa nu mai pui întrebări legate de animale. De ce întrebi? Vrei sa faci vreun experiment? Te rog eu, lasă subiectul, nu e cazul sa te intereseze pe tine asa ceva.

| RAY explică (pentru Emma30555):

Urmatorul e daca invata si ceva si in lipsa frici, ma refer la chestii rationale

| RAY explică (pentru Emma30555):

O sa asculte mozart de mica, sunt curios cate cuvinte poate invata

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Pisicile nu pot vorbi, ele pot învață în lipsa fricii, atașamentul. Nu ți lua pisică, lasă prostiile, vrei sa faci experimente fa le pe tine, fa ceva împreună cu alți oameni, fiinte ce îți pot da acordul, dacă te plictisești găsește activități constructive și interesante, fa ce vrei tu dae NU ITI LUA ANIMAL, nu e pentru tine, studiază psihologia. Nu te pricepi la abanakw, au niște idei de copil mic, un adult la vârsta ta nu ar avea astfel de curiozități

| RAY explică (pentru Emma30555):

Cum nu pot invata daca a invatat deja cateva cuvinte in germana chiar

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Poate înveti tu sa miorlai sau te duci la doctor și ne spui și noua diagnosticul, fără supărare

| RAY explică (pentru Emma30555):

Am fost mi-a spus ca o va consilia daca are vreo trauma pe suflet, am vb azi cu ea, i am cerut scuze, in rest e bine

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Ce nu înțelegi tu este ca fapta ta nu este normala. Nu este amuzant. Este o răutate sa ți satisfaci curiozități morbide sau ciudate. Cine te crezi pana la urma? Dacă eu îți pun în mâncare un drog doar ca să vad cum reacționezi? Sau te tund când dormi, ca doar nu ți fac rău... Este cu atât mai grav sa abuzezi de o ființă neajutorata.

| RAY explică (pentru Emma30555):

Daca mi ai pune viagra nu mas supăra

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Ba te ai supăra.

| RAY explică (pentru Emma30555):

Nu,jur pe pisica ca nu, daca ai fii cu mine

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Ca sa fii cu o femeie învață să fii un om sociabil, fără apucături dubioase, o persoana de încredere și cu principii sănătoase.

| Emma30555 a răspuns:

Nu ti lua pisica, nu ai face acel animalut fericit. E posibil sa ai lipsa de empatie sa nu înțelegi emoțiile celorlați? E posibil sa crezi ca doar știința e importanta și restul sentimentelor sa nu poți sa le înțelegi? Atunci nu complica lucrurile. E trist, serios, fa o alegere corecta

| RAY explică (pentru Emma30555):

Nici nu-mi doresc sa inteleg emotile altora, stiinta este vitala pentru evolutia umana, faza e ca generatia asta e praf., hipersensibili la orice, daca pun pe tik tok un melc toti ma injura ca de ce i-am cauzat anexitatea, dar in schimb astia din vest cons7ma cea mai multa carne, ironic, nu, sentimentele, emotile, empatia sunt slabiciuni.

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt slăbiciuni, trebuie sa fii uman, eu poate am emoții dar în acelasi timp poate sunt mai puternica ca tine, tu poate cedezi mai ușor în fata unui obstacol, am dat un exemplu. Lipsa emoției nu te face puternic ci mai sociopat din punctul meu de vedere, dacă ai emoții nu înseamnă că ești slab ești doar viu după părerea mea și simți lucrurile. Întotdeauna și în știința și oriunde trebuie sa evaluam corect rezultatul și sacrificiul. Curiozitatea cuiva nu întra la Știința fiindcă dacă omul are un intelect slab degeaba e curios nu va învață nimic dar ar putea face rău, lui sau altora. Inteligenta emoțională e cea mai importanta, restul sunt mai degrabă autiști.