| troleibuz a întrebat:

E greu sa inveti sa joci sah?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pana prinzi regulile jocului apoi începe sa fie ușor.

| Dismally a răspuns:

Sa inveti regulile de baza nu este greu, dar sa fii bun la sah da, ai mult de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e greu, regulile sunt simple... E puțin mai greu să gândești strategiile de joc. Dar e frumos.winking

| 4StarLight a răspuns:

Nu e deloc greu sa înveți să muți niste pioni. Cu toate astea, mulți spun ca 'a juca sah' presupune mult mai mult decât a muta niste pioni sau sa stii regulile. Conteaza sa ai strategie si asta vine cu multa munca. Cu toate astea, daca ai o gândire logica sau daca te pricepi la a plănui, daca iti place sa îl induci pe celălalt in eroare si sa păcălești, atunci iti va plăcea foarte mult sahul. Unii dintre noi il prindem mai repede pentru ca exista persoane care chiar au înclinație, altii mai greu. Dar oricine poate invata. happy