| anonim_4396 a întrebat:

E in ADN-ul unei fete/femei sa schimbe pe cineva sau vorbim doar de narcisism? Din cand in cand mai vad un post sau intrebare in care una se da mare ca a schimbat Un "baiat rau" si nu inceteaza sa ma uimeasca mandria lor. Chiar daca dupa Le da papucii pentru ca acum sunt niste papa-lapte dar asta e partea a doua. Culmea dar in 5 ani de TPU nu am vazut pe unu sa se dea mare ca a transformat o panarama in femeie de casa.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man tu esti cine cred eu ca esti?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce te-ai evaporat o perioada de pe site? mai ai iubita?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pe vechiul cont am primit ban permanent asa ca am zis ca nu ar strica o pauza de La site. Da, am facut 2 ani in February. Inca ma suporta laughing.

| RAY a răspuns:

Hai sa isi raspund la intrebare,nu este in adn ul in femei acest comportament,unele fete au langa ele un badboy dar vor si unu romantic asa incearca sa il scimbe ca apoi sa numai simta nimic fata de el,dar un badboy nu e prost el sta un timp apoi alta, asa ca ele se compromit cu unu cuminte de care profita, pe lumea asta exista in vizunea lor barbati care le atrag fizic, astia sunt putini, barbati provideri cu care faci o familie, in tinerete fetele au multe relatii cu badboys apoi se compromit cu un provider, ele simt ceva doar pentru barbati frumosi care le atrage de restul doar se folosesc atat, aia care sunt in lista morti au speranta ca vor deveni provideri intr-o zi

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Asta e realitatea,barbati frumosi are parte de iubire si de multe fete frumoase,restul barbatilor se multumesc sa fie provideri, femeile recunosc asta cand sunt intre ele ca au simtit ceva doar cand a fost atrase si fizic de un barbat, asa public ele se dau mari sfante, chiar daca ai banii tot provider te numesti, cel mai bine e sa bagi banii in aspectul tau fizic asa poate vei atrage una fizic, sa faci sport

| Drimmero a răspuns:

E in ADN-ul prostiei sa te lasi schimbat si influentat,, persoana care vrea sa te schimbe e o egoista, o persoana toxica.
Tu trebuie sa fii tu, daca nu ai personalitate esti doar o risipa de oxigen, mie nu imi plac oamenii care nu au un dram de personalitate si se lasa jucati in picioare de neica nimeni.

| T0T a răspuns:

Cred că vorbim mai mult de narcisism, nu toate sunt așa deși din ce observ marea majoritatea au totuși urme de narcisism(dacă nu vrei să le numim propriu zis narcisiste), cine știe, poate fetele de care zic eu vor deveni o minoritate, dacă nu au devenit deja, așa cum sun gay în raport cu hetero. Eh minoritatea sigur va exista întotdeauna căci nu toate femeile sunt frumoase astfel încât să fie pupate zilnic în fund. Mai e și o categorie destul de numeroasă care se mândrește că băiatul ăla se schimbă pentru ele și peste ceva timp tot ele se plâng că și-au luat bătaie, că sunt înșelate, că sunt doar obiecte că etc. dar nerealizând că ele au vrut un tip rău pe care credeau că îl pot schimba(a fost deci decizia lor, prostia lor). Foarte multe după genul ăsta se uită.

| OldSoul a răspuns:

Subscriu la ceea ce a spus utilizatorul 9octombrie.

E cea mai mare greseala sa incerci sa schimbi o persoana.
Da, poate vei reusi, dar in acelasi timp persoana respectiva isi va pierde toata sclipirea.
Cat despre baieti, cel mai adesea ei trec direct la urmatoarea.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Majoritatea se lauda ca au gasit barbatul ideal, jumatatea perfecta. Dupa ce lumea nu se mai minuneaza de asta spun ca ele il vor schimba si il vor face baiat cumsecade, si cam asta fac. Dupa aia nu le mai place produsul lor si cauta altul.

| syd a răspuns:

Nu cred ca tine de sex faptul ca vrei sa schimbi o persoana. o schimbi pentru ca nu esti in totalitate multumit de cum este, plus ca iti si alimenteaza ego-ul chestia asta. si nu se intampla doar intre un barbat si o femeie, ci si intre prieteni, din cate am observat eu. cred ca e in natura umana sa vrei sa modelezi persoanele dupa placul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiam ca folosesti si alt nick.

| Habbsha a răspuns:

Poate fi în ADN-ul unei femei, așa cum poate fi și în cel al unui bărbat. Eu am văzut chestia asta ca fiind aplicată în ambele cazuri.
Și consider că astfel de relații nu țin prea mult pentru că respectivele persoane se grăbesc să fie cu un om fără să-l cunoască prea bine, fără să vadă că e dezordonat, că își petrece mult timp la pc, că e morocănos, că are vicii și altele, lucruri pe care e posibil să nu le agreeze. Nu zic că relația nu îi schimbă pe amândoi într-o oarecare măsură. Problema e când celălalt intervine prea mult în acest proces și în mod conștient forțează dezvoltarea celuilalt în altă direcție decât evoluează ea natural. De multe ori partenerul se schimbă pentru bunul plac al celuilalt. Dar din păcate, această impunere îl obosește și asta îl face să se îndepărteze de celălalt, să îi scadă stima de stine, să fie nesigur de potențialul lui și să se întrebe dacă lucrurile alea sunt chiar așa de greșite la el, încât e nevoit să le schimbe. Toate astea, la un moment dat, îl fac să-și dorească să iasă din acea relație, conștientizând că e una toxică pentru el. Și nemaimplicându-se prea mult în relație, îl face și pe celălalt să procedeze la fel.
De asta e de preferat să înțelegem că nu putem schimba un om și lucrurile ar fi mai simple dacă am lua asta în calcul încă de la începutul relației. Niciodată nu funcționează, sau nu durează, dacă un om se schimbă doar de dragul relației. Un partener încearcă să-l schimbe pe celălalt doar arătându-i cum îi va afecta schimbarea pe amândoi, nu doar pe unul. Asta e exact opusul constientizarii faptului că pe oameni îi motivează lucrurile pe care ei și le doresc, nu ce vor sau ce simt celelalte persoane.

Răspuns utilizator avertizat