| AvalohAlyn a întrebat:

E mai bine sau mai rau ca nu se mai face Armata in mod obligatoriu in Romania?laughing

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam rau pentru ca multi se invata lenesi in viata si nu vor realiza nimic in viitor. Acolo prind rostul vietii fara mult chef (distractie) si prostii, cazul ar trebui aplicat si pentru femei nu sa stea acasa ci sa faca militarie

| doctorandus a răspuns:

Imi povestea unu care a facut armata pe vremea lui Ceasca si zicea ca a tras cinci gloante pe tinta, asta a fost tot antrenamentul lui la trageri.

| T0T a răspuns:

E bine, suntem liberi să alegem dacă să ne irosim niște ani din viață în modul ăsta sau nu.

| LoveSleep a răspuns:

Mai rău.

| J0B0MAT a răspuns:

Mai bine pentru ca i se acorda fiecaruia dreptul de a alege.

| RainmakerX a răspuns:

Ai rabdare, la cum a ajuns lumea... s-ar putea s-o introduca din nou.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

E de bine.
Decât mulţi şi proşti ca îaninte, mai bine puţini şi buni. NATO sau mai bine zis trupele NATO = soldaţi de elită.

| Sociopat a răspuns:

E mai rau. Generatie de victime si fatalai.

| Eastwood a răspuns:

E mai bine!winking

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Mai rau.Majoritatea baietilor sunt noile femei.

| DonaldTrump a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Si majoritatea femeilor sunt noii barbati. Avem un viitor stralucit in fata...

| DonaldTrump a răspuns:

Armata obligatorie este o prostie, de ce sa ne irosim 6 luni -1 an cand il putem folosi mai bine in profesia dorita / in celelalte planuri.

| vladeusebiu a răspuns:

E mai bine asa e in democratie nu poate sa te oblige cine sa faci ceva daca tie nu iti place.

| Trenuletz a răspuns:

Numai un dobitoc ar zice ca ar mai trebui armata obligatorie. Sau aberatia ultimului deceniu, armata te face mai barbat. Dar ce, nu sunt si femei care fac politie sau armata in continuare? Ele sunt mai barbate ca femei? Oameni prosti care n-au nicio treaba cu cele 2 notiuni de masculinitate/barbatie sau feminitate.

| LoveSleep a răspuns (pentru Trenuletz):

Stai cuminte și vezi că îți fată pisicile.
Nu știi ce vorbești.

| Trenuletz a răspuns (pentru LoveSleep):

Tu erai ala care nu se dezobișnuia sa scrie cu "o fatat" pisicile. Hai, mars de aici, maimutoi oligofren!

| LoveSleep a răspuns (pentru Trenuletz):

Ce prostii aberezi, mă? laughing