| ioanacoruga4567 a întrebat:

E neapărat să îți faci majoratul? Ești "ieșit din comun" daca nu faci asta?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E na... normal ca nu. Eu unul nu l-am facut. Am petrecut cu cativa prieteni la acea varsta si totul a fost bine happy.

Nimeni de atunci nu m-a intrebat sau sa fi intrebat pe altcineva pana acum legat de asta. Oricum dupa intervin alte lucruri, nu trebuie sa te gandesti doar la perioada aia. O sa te intrebe lumea de angajare, de facultate... alte lucruri prioritare, nu 5 ore intr-o seara, pe care o sa uite toata lumea ca le-a petrecut. Inclusiv persoana care a sustinut majoratul.

Dar daca tu vrei sa il faci, totul bine si frumos. Distractie si sa nu uiti sa ne chemiwinking

Bafta!

| Wr3nch a răspuns:

Depinde, eu nu l-am facut si aparte unele priviri mirate cand ma intreba oameni noi daca am tinut nu au fost cosecinte. As fi putut, dar iesea asa o caterinca intre rudele mele ca ar fi stricat tot, si ajungea o memorie neplacuta.

| Dismally a răspuns:

Nu, il faci dopar daca vrei tu. Nu te obliga nimeni si nu se intampla nimic daca nu il faci.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ai tot respectul meu daca refuzi sa-ti faci majoratul. Daca asta te ajuta cu ceva

| ioanacoruga4567 explică (pentru CostinAlamariu):

Pai nu intenționez să îl fac, și de asta am și pus întrebarea aici, pe TPU, adică mie niciodată nu mi s-a parut mișto sa îți sărbătorești ziua de naștere, decât ceva așa în familie, pur și simplu nu e genul meu și nu e o bucurie atât de mare pentru mine in a creste un vârsta, in plus, recent am aflat cine îmi este prieten adevărat și cine nu și nu as avea de gând să sărbătoresc alaturi de oameni falsi

| CostinAlamariu a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

La fel si eu, prefer sa-mi sarbatoresc ziua de nastere cu familia sau cu iubita, doar noi 2. Niciodata nu mi-au placut petrecerile si alte asemenea. Si crede-ma ca te inteleg, nu am decat 21 de ani dar deja la orice zi de nastere parca imi pare mai mult rau ca inaintez in varsta decat sa ma bucur ca vezi Doamne e ziua mea. Plus ca nici nu-mi place sa fiu centrul atentiei.
In fine, sa stii ca nu esti singura. E perfect normal si okay sa nu faci mare party. Nu toti oamenii sunt la fel. Fiecare avem personalitati si nevoi diferite. Petrece-ti ziua de nastere oricum iti place tie si o sa fie de o mie de ori mai bine decat sa faci ceva fiindca asa face lumea.
A si la multi ani! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu l-am făcut. Era o zi mohorâtă de vineri...și mi se pare că am avut și test. big grin

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu

| Jus7t a răspuns:

Nici eu nu l-am făcut, am avut câțiva prieteni..adică doi, am mâncat tort și am băut suc, apoi am ieșit și ne-am îmbătat, nu mai țin minte.
Nu e mare chestie.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Nu mi-am făcut majoratul și uite ca sunt bine, sănătoasă laughing. Nu mă interesează dacă sunt ieșită din comun laughing