| Sara2 a întrebat:

E o perioadă grea pentru noi toți. Ce este mai indicat, săpunul lichid sau săpunul solid?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu conteaza, sapun sa fie.

| Celcestietot a răspuns:

Sapunul lichid a fost si va fi atata vreme cat a existat mai indicat ca cel solid. Daca stai in casa cu familia, atunci cand te vei spala, o sa pui mana pe acel sapun solid si acesta este cu mult mai predispus bacteriilor (dar atentie, in ANUMITE conditii), iar cel lichid are un risc aproape invizibil, pentru ca se afla intr-un recipient izolat de conditiile mediului inconjurator, acesta iesind din incapere doar cand este apasata acea parte.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Curăță mai bine cel solid, așa mi se pare.

| RogerTaylorLover a răspuns:

Bună. Este o perioadă grea, adevărat, dar trebuie să fim puternici și să nu expunem. De obicei, cel solid poate atrage mai mult praf, deci lichidul, dar orice folosești, ajută puțin. Spală-te des pe mâini și sănătate mare și Dumnezeu să ne ajute să trecem cu bine peste această pandemie.