| VasileRapidistu13 a întrebat:

E ok sa muncești de la 7 ani? Mi-a zis un psiholog că trebui sa muncești cică de la 7 ani, eu personal de la 11 ani muncesc că sunt de la tara dar nu mereu și nu munceam ore in sir iar când aveam școală doar învățăm, oricum până la terminarea facultății e ok doar sa înveți sa îți antrenezi mintea și să ai job asta e important.

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Eu cunosc un puști(nu știu câți ani are) ce lucrează ca un adult, mă rog, nu vine dintr-o familie bună dar e de lăudat ce face la anii ăia

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce intelegi prin muncit. Copii ar trebui sa aiba de la varste fragede lucruri de care sunt responsabili dar acele activitati trebuie sa le afecteze invatatul si nu trebuie sa fie peste puterile lor din puct de vedere fizic.

La 7 ani pot fi responsabili de hranitul anumitor animale cat timp nu trebuie sa care chestii grele dar nu vad cum ar putea face chestii mai grele.

| VasileRapidistu13 explică (pentru RoCkKiD):

Pai da ma sa duci cosul de gunoi la 7 ani, la 11 ani cum eram eu sa faci activitati ca sah etc mai ajuti la ceva, chestii banale.Munca adevarata dupa 18 ani in colo sau daca ai facultate dupa 23. Daca te iei dupa ce zice un retardat de psiholog ar trebui ca copiii sa stie de la 7 ani teoria evolutionista.