| Joker3134 a întrebat:

E posibil sa se reia starea de urgență?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Celcestietot a răspuns:

Daca s-ar relua, probabil ca s-ar intampla ca pe strazile SUA.

| Sofer a răspuns:

Dacă vine iar un val mare cu infectari cu covid. E posibil sa se reia starea de urgență. Asa a spus și Iohannis.

Răspuns utilizator avertizat
| Reghqen a răspuns:

Orice e posibil.
Știi care este chestia care preocupă mult rău toată lumea? Faptul ca unele persoane nici nu știu ca sunt înfectate, iar persoanele acelea ies afară, și chiar dacă au mască e posibil să simtă nevoia să strănute așa ca da mască jos, strănută și uite așa ca a înfectat fără să vrea altă persoană. Am spus fără să vrea fiindcă posibil ca, având în vedere ca are o vârstă mai mică, aceea persoană are un sistem îmunitar mai puternic față de persoanele mai înaintate în vârstă, iar chiar dacă persoana aceea este mai tânără și este înfectată virusul nu se manifestă cu simptomele de bază(febră, tuse) ci cu strănuturi, iar pentru aceea persoană strănuturile acelea o să creadă ca sunt numai simptome a unei răceli, posibil, dar nu se știe, poate să fie și corona virus. În fine dacă aceea persoană mai tânără iese afară, cu mască, iar simte nevoia să strănute și își da masca jos înfectează altă persoană fără să vrea, iar posibil ca persoana pe care înfectează să aibă o vârstă mai înaintată și ca virusul să se prezinte mai periculos având în vedere ca are sistemul imunitar mai slab.
Și uite așa reincepem de la capăt, ceea ce nu îmi doresc! Vreau ca totul să fie ca înainte, la normalitate cum mereu a fost! happy