| pumpkinky a întrebat:

E recomandat sa faci copil pe perioada unei depresii? In speranta ca depresia trece datorita copilului si copilul o sa-i dea sens vietii persoanei respective?

4 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa rezolvi problema de sanatate si cauzele ei, copilul nu il faci din egoism sa te ajute pe tine cu ceva sa ti umple un gol

| Endoryus a răspuns:

Intai iti rezolvi problemele si dupa faci copii. Cum ti-am zis si dincolo, lasa ideea asta cativa ani ca inca nu e de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Depresia postnala e mai rea

| gogu220 a răspuns:

Depinde şi de vârstă, dacă depre3sia survine de la faptul că nu ai copi e una dar dacă altele sunt acuzele...