| Hyacinth a întrebat:

E un mit că te îngrași de la vitamine?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vitaminele naturale din alimente nu îngrașă. Vitaminele luate ca suplimente alimentare dacă sunt în exces, perturbă organismul. Dar ele în sine nu provoacă îngrășare.

| Hammurabi a răspuns:

Vitaminele nu îngrașă.
Dar îți fac poftă de mâncare.
Mai departe depinde doar de tine. laughing

| CIaudiu a răspuns:

Niciun aliment/substanta nu ingrasa.
Surplusul de calorii se depune sub forma de grasime.

| maraveamere a răspuns:

Acum depinde și ce vitamine?

| nino a răspuns:

Salut!
Daca vitaminele le iei din mancare si mananci mult, e posibil sa te ingrasi. De asemenea, daca te referi la vitaminele ce se gasesc prin farmacii, ele nu ingrasa. Insa ele iti pot creste pofta de mancare, astfel sa mananci si mai mult sa depui ceva kg. Dar acest lucru depinde numai de tine.