| Sonia822 a întrebat:

E unul care posteaza pe diverse site-uri diverse proprietati, in diverse localitati, spunand ca el cauta oameni care sa locuiasca gratis in aceste case si sa ingrijeasca de gospodarie. Care-i faza?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai concret!

| Sonia822 explică (pentru sierra1):

De ex: casa in calarasi, o descrie, apoi adauga ca cauta familie care sa locuiasca acolo gratis pe viata. Apoi areo o casa la munte, langa a sa, si acelasi lucru. Apoi are o proprietate nu stiu unde, si cauta oameni care sa locuiasca gratis in casa. Familie cu copii sau fara, atat tineri, cat si batrani. Mai multi, nu unul.

| Sonia822 explică (pentru sierra1):

Apare pe diverse grupuri, mereu sunt alte proprietati, dar contul care posteaza e acelasi. Aparent, lucreaza in administratia locala din Bucuresti

| sierra1 a răspuns (pentru Sonia822):

Dă-ne un link

| Sonia822 explică (pentru sierra1):

N-am link, le-am vazut de-a lungul timpului pe diverse grupuri de imobiliare si vanzari

| Bizon95 a răspuns (pentru Sonia822):

In teorie, daca plec pe vapor, sau pe o insula sezoniera, sau cativa ani din tara ca sa muncesc in strainatate, si stiu SIGUR ca ma intorc, si am proprietati in tara, as prefera ca cineva sa stea in ele, si sa aiba grija, chiar fara chirie, moment in care fac un contract care stipuleaza exact chestiile astea, iar cand ma intorc, nu am tigani care s-au mutat ilegal ci niste oameni care stiu ca trebuie sa se mute ca m-am intors si au si avut grija de gospodarie cat am fost plecat