| AEWPenta a întrebat:

Ei bine nu stiu daca ati mai intalnit asemenea problema dar poate gasesc o solutie laughing)
Problema consta in faptul cand trebuie sa ma bag in seama cu o fata,imi bate inima tare,nu stiu ce sa spun,ma balbai si tot asa acelasi lucru se repeta si cand trebuiea sa dau un telefon si sa planific o intalnire ca am renuntat in a mai vorbi cu fete primul, in schimb daca ele ma baga in seama ma simt mai ok, ma gandesc mereu ca nu zic ce trebuie si ca o sa ma fac de ras.
Ce as putea face?

P.S.Nu,nu am 15-16 ani am 27 ani laughing))
P.S. 2 Va rog abtineti-va cu raspunsuri de genul esti barbat trebuie sa o cuceresti, alergi, legi sa o iei acasa etc. laughing))))) pentru mine femeia fara suparare reprezinta o mare provocare mai ales cand nu imi pot da seama ce vor, ce trebuie sa fac, ce mai, sunt un dezastru laughing)).
Help? laughing))

Răspuns Apreciat de Editori
| MeConstantine a răspuns:

Daca te ajuta cu ceva sa stii ca niciodata nu cunosti o femeie si cel mai adesea incepi sa o cunosti atunci cand vorbesti cu ea. Pentru toti a vorbi cu o fata este o provocare si totodata este ceva ce tine de noi barbatii ca unele fete, femei, tin ca barbatul sa faca primul pas, dar uneori il mai fac si ele.
Acum decizia de a face primul pas iti apartine si mi se pare normal ca poate tu o placi si cand te apropii de ea corpul tau reactioneaza, nu este un lucru rau ci este un lucru bun pentru ca iti arata ca deja exista o oarecare compatibilitate la nivel fizic (feromonii tai reactioneaza la feromonii ei) ceea ce inseamna ca si ea simte mai pregnant prezenta ta cand esti prin preajma si ca nici ea nu are curajul sa faca primul pas.
Acum decizia iti apartine daca il faci tu sau nu, dar personal nu as lasa oportunitatea sa imi scapa pentru ca asa poate incepe o frumoasa poveste. Surprinde-te pe tine luand o floare si apoi spunad ceva si oferind-o., poate fi si o lalea de sezon. Facand asta ii vei da de inteles ca o placi fara sa ii spui efectiv si astfel poti sa porti o discutie mai relaxanta cu ea.
Zmbeste si daca iti zambeste si ea, chiar daca te balbai, este un semn bun ca lucrurile se indreapta in directia cea buna si ca discutia o sa devina mai degajata pe masura ce si corpurile foartre se cunosc (ma refer aici la hormoni).
La cealalta parte cu susul acasa, etc. Personal consider ca ceea ce simti sa faci sa faci, e pur si simplu. Simti sa o iei de mana fa asta, simti altceva fa asta, de cele mai multe ori instinctul ne ajuta in asemenea situatie.
Succes,

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei ca noi sa facem asta pentru tine? Ca doar ce am putea face la distanta, pai asa sa facem sa vorbim cu fetele in amintirea ta

| Celcestietot a răspuns:

Ai nevoie de mai multa incredere in tine. Nu stiu bro, nu te panica, incearca sa vorbesti si tu despre filmul pe care l-ai vazut aseara sau despre orice iti vine in minte... vorbeste despre vreme happy. Ai putea sa te duci la un medic ca sa iti prescrie niste calmante sau sa cauti a elimina adrenalina intr-un mod naturalwinking.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Intreaba'l pe CeroMiedo daca stie de ce majoritatea celor ca el, care nu pot sa vorbeasca unei fete, mai devreme sau mai tarziu ajung sa ne urasca. Am vazut numai pe forum cinci astfel de oameni, si nu stiu unde este vina noastra, si cum trebuie sa ne schimbam noi, ca sa le fim pe plac. laughing
Mie la asta sigur nu imi va raspunde fara un anevrism.
Mercic. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Sunt factori si factori. Depinde atat de sexul masculin, cat si de cel feminin, depinde de ce viziune au acele persoane asupra vietii, dar si de ce au avut parte in viata. De exemplu, daca acei barbati au avut parte de fete precum MissSuvius sau caste, ii inteleg :'(! Cpwinking!

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Adica toti au fost normali, apoi au avut o relatie cu o tipa nepotrivita, si au devenit timizi, incapabili sa mai vorbeasca cu o femeie, fara sa transpire! rolling on the floor
Lasa'ma sa NU iau in considerare raspunsul tau. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu se aplica asta in cazul tuturor, difera de la om la om, nu este un tipar. Unii au devenit asa din cauze artificiale, altii fie asa s-au nascut. Psihicul conteaza, dar si lumea in care traim. Fragmentele acelea din trecut care au dus la aceste perceptii, sunt unele foarte importante. Nu te las pana nu terminwinking.

| AEWPenta explică (pentru Dorotheea21):

Eu nu am zis ca va urasc ci am cerut ajutor cum pot sa fac sa intru in creierul vostru de femela si sa va seduc, atrag fiindca din ceea ce am vazut majoritatea in ziua de azi nu vedeti un baiat decat daca are un "bembeu" si sacul de bani iar daca un tip genul meu de fel timid si educat doreste doar sa va bage in seama si sa va spune buna il luati la misto sau ba chiar il respingeti sau daca va invita la o cafea si e putin mai insistent ca va place faceti plangere la politie pentru agresiune, da ai citit bine asemenea specimene traiesc printre noi.
Asa ca spuneti acum ce vreti sau taceti pentru totdeauna. laughing))))

| Dorotheea21 a răspuns (pentru AEWPenta):

Nici tu nu ai inteles ce am intrebat.
Maine poate o pun direct pe forum, si iese o mare galagie.
Tu /inca/ nu urasti, dar altii, baieti buni, la fel ca si tine, o fac!
O sa o faci si tu, este o problema de disperare si de timp la voi.
https://www.tpu.ro/......i-barbati/
Asta se plange ca are 21 de ani, este baiat bun, merge la sala si la facultate, iar noi suntem niste nemernice, pentru ca nu este el in stare sa se apropie de o femeie.
Vrei sa vezi ultimele raspunsuri ale 'baiatului bun'?
https://www.tpu.ro/go-to-answer/17462374/
https://www.tpu.ro/go-to-answer/17462376/
Ce vina am eu sau alte 100 pentru ca voi nu sunteti in stare sa aveti o prietena!?
Trebuie cumva sa ma schimb eu, si sa imi placa un tip din asta cu sila?
Cred ca realizezi cine trebuie sa taca pentru totdeauna, ca sa nu mergeti si mai mult in ridicol.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu vorbesc cu 'Celcestietot', sau cu un var de gradul 4 de'al lui?
Cauzele pentru care unii sunt asa nu ma intereseaza, sa zicem ca asa s'au nascut.
Unul nu poate sa vorbeasca, altul se balbaie, altul transpira, altul nu stie ce sa vorbeasca, altul e timid. Eu am intrebat: De ce ajung sa ne urasca pe noi, pentru incapacitatile lor?
'Nu sunt in stare sa vorbesc cu o fata dar vreau o fata' suna in romaneste asa: 'Nu stiu sa scriu, si vreau o diploma in Literatura! Ce este de facut?' laughing
Ma intereseaza sa termin eu, nu tu. happy Tu esti o unealta.winking

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Vorbesti cu Winger, iar tu esti prietenul lui happy.
Ura este alimentata din mai multe parti si poate de aceea parea mare. Nu ar trebui judecata treaba cu incapacitatea, deoarece nu ne nastem toti egali din toate punctele de vedere, ca niste clone din Star Wars (ep. 2).
Haide sa nu termine nimeni, ci sa formam o simbiozawinking. Ce poate crea un om cu mainile goale daca nu are o unealta laughing?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ai vrea tu! laughing
Mereu denaturezi astfel de intrebari cu aluzii sexuale?
Daca te incalec, sunt o nemernica, de parca eu profit, nu tu. laughing Daca nu, vine repede un 'timid' si ma injura ca 'baietii buni' sunt mereu refuzati.
Sa o lasam asa, oricum am avut asteptari prea mari sa primesc un raspuns de la cei carora m-am adresat. Au disparut!hee hee

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu era nicio aluzie sexuala, ma refeream la cooperare happy. Stiu ce spui, multi dintre ei fug ca Forrest si nu se mai uita in urma laughing!