| anonim_4396 a întrebat:

Emotivitatea se poate manifesta independent de timiditate?

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Sunt legate una de cealaltă.
Se confundă chiar.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca se poate manifesta independent de timiditate, nu are legatura una cu alta.

| Celcestietot a răspuns:

Sunt doua elemente diferite straight face...

| DonEduardo a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Absolut. Emotiv poți fi și singur, dar timiditatea apare în situații sociale, în relații cu alți oameni. Cele două stări se intersectează, dar nu se suprapun.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mă refeream de data asta în relațiile cu ceilalți...pentru că nu mă consider o persoană timidă, însă emotivă până peste urechi. Sau poate e doar impresia mea că nu aș fi timidă...