| anonim_4396 a întrebat:

Era să mă calce voit un șofer. Traversam la un colt de stradă. M-a văzut, a încetinit și când m-am apropiat voia să mă calce. Cred că Dumnezeu a făcut să mă mișc mai repede să nu mă calce. Am strigat la el și l-am întrebat : Ești nebun?! Vrei sa ma calci?!
A coborât în stil mare din mașină și cică să sară la bătaie. M-a atins, dar am urlat una pe el și s-a făcut ca un șoricel. N-am vrut să sar și eu la bătaie, dar era sa mor de nervi.
Cum? Vrei sa calci voit pe cineva și apoi mai cobori din mașină sa sari la bătaie? Ești lucifer?
Ferească Dumnezeu!
Oricum i-am luat nr de înmatriculare și cred ca o sa depun plângere.
Voi ce spuneți? Ați pățit așa ceva?
Mie mi s-a mai întâmplat o data sau de două ori, dacă bine îmi amintesc.

Pfff.

18 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Era necuratul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Ți se pare amuzant, dar dacă erai acolo și vedeai nu ți se mai părea asa amuzant. Putea sa ma calce și sa rămân nenorocit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai scăpat? Ai învățat o lecție?
Nu numai conducere preventivă ci deplasare preventivă.
Tot timpul.
Non violent, dar cu o mână pe pistol. Piedeca trasă.
Just in case.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Am învățat. Dar ce spuneți să fac o plângere împotriva lui? Măcar să-l sancționeze puțin. Chiar părea nebun omu'! Ce lume trăim!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă faci o plângere fără dovezi, este ca și cum te-ai plânge la mămica ce ai pățit.
Poliția soluționează cazuri bazate pe dovezi, nu pe plângeri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Păi nu-s vlogger să am cu mine cameră de filmat.

| mgtow a răspuns:

Trebuia sa filmezi altfel fara dovezi inregistrate politia nu are ce sa faca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi atunci nu are rost să depui plângere, că pe povești nu te crede nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Nu aveam telefonul la mine, și na a durat cam o jumătate de minut toată faza. M-a luat prin surprindere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Trebuia să-i trag vreo doua în fălcile alea, și un "feieș" cum zic ungurii și ales gut. Așa imediat veneau 5 dube de mascați.
Un nenorocit de om era, merita o bătaie bună

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce rezolvai? Chiar, ce?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Traversai strada regulamentar? Daca nu cum sa faci plângere. Si pietonii au obligații nu numai șoferii. Si șoferii trec prin stres când sunt luați prin surprindere, si mai au si viteza, de cate unii care încălca si ei legea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Era colt de strada. Dar este legal sa treci, și mai ales șoferi să acorde prioritate pietonilor. Sau nu rețin eu bine minte? Noapte bună

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Se învăța minte. Dar nebunia tot nu o poți scoate din om. Unora le e foarte draga. Dă-i la naiba, bine ca nu era vreun copil cu mine să pățească Doamne ferește ceva.
Nu vreau să mă autocompatimesc, dar chiar era sa ma calce. Mi-a stricat toată seara. Fi-i-ar ultima seară, să-i fie!

| FreddieM a răspuns (pentru sadrian46):

Prea fain raspunsul asta. Felicitari

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

Mie sau lui sadrian?

| Fatamuntilor a răspuns:

Mi s-a intampat chiar de doua ori.
Fara dovezi, fara martori, plangerea ta nu va fi luata in sema!
Eu zic sa o lasi baltasi alta data sa casti ochii si mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Mersi. E o experiență neplăcută. Sa ți se întâmple de mai multe ori e frustrant. Voi casca ochii. =)