| teo3D a întrebat:

Era un film in care... tatal se costumeaza in bona...deoarece fosta sotie i-a interzis sa isi mai vada copiii, stiti cum se numeste filmul?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @teo3D! Cred că te referi la filmul Doamna Doubtfire (Mrs. Doubtfire în varianta originală).
Dupa ce actorul Daniel Hilliard (Robin William) pierde custodia celor trei copii ai sai in favoarea fostei lui sotii Miranda (Sally Fields), el se deghizeaza intr-o respectabila si fermecatoare doamna in varsta, isi da numele de Doamna Doubtfire si vine la fosta lui locuinta sa se angajeze ca bona pentru a fi astfel mai aproape de copiii lui. Scenele cele mai spumoase ale filmului provin din faptul ca, de cele mai multe ori, Daniel trebuie sa fie in doua locuri in acelasi timp, o data ca el insusi si o data ca Doamna Doubtfire, fiind nevoit sa-si schimbe infatisarea foarte repede si sa faca tot felul de acrobatii pentru a nu fi descoperit.
O seară cu zâmbet să ai!

1 răspuns: