| gabibt a întrebat:

Era un serial pe TVR Cultural prin 2003-2004, ceva de genu "Povestiri ciudate"
sau "Orasul ciudat"... Se difuza pe la ora 16:00. In fiecare episod erau alte personaje, majoritatea adolescenti.

Imi amintesc un episod in care actiunea se petrecea intr-un oras parasit, plin de ceata, iar la final si-au dat seama ca era de jucarie si nu mai puteau iesi de acolo (ceva de genu).
Mai era un episod in care cativa tineri au ajuns pe o insula si acolo au dat de un om de stiinta mutant...

Doar atat imi mai aduc aminte sad sad sad

Era un serial foarte tare! Desi se difuza pe TVR Cultural.
Stie cineva cum se numea si unde il pot gasi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam eu dar nu imi mai aduc aminte, o sa mai caut si daca gasesc o sa revin