| Thecurious a întrebat:

Este adevarat ca banii, motivatia si informatia sunt elementele, pe care individul ar trebui sa le aiba pentru a se realiza in viata?
Stiti la ce ma refer prin expresia "a se realiza in viata"?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da pana cand se indeplinesc niste criterii gen apartament platit apoi masina scumpa. Dupa nu conteaza asa mult banii doar sa fie pentru cheltuieli obisnuite

| RAY a răspuns:

Nu stiu, nu cred ca viata se rezuma doar la aceste 3 lucruri,viata este mult prea complexa,depinde de tine pe ce pui pret,exista infinite drumuri,fiecare decizie inseamna un nou drum cu noi opurtinitati cu noi alegeri,conteaza bani in viata,dar nu sunt totul,uiti de sanatate, daca ai cancer in faza terminala ce folos ca le ai, degeaba le ai daca nu ai parte de iubire,inteligenta,creativitate,in viata nu trebuie sa fi realizat, trebuie sa traiesti viata, tu dai sens existentei tale, drumul conteaza nu tinta ta, daca intelegi ce spun, bucurate de fiecare clipa ca poate fi ultima

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deloc. Pile, cunoștiințe și relații. Știi la ce mă refer.

| gemeni6226 a răspuns:

Banii de fapt reprezinta o forma de energie.Aici pe Pamint deocamdata cu aceasta forma de energie poti sa obtii lucruri materiale care iti fac viata mai comoda.Deci da este nevoie de realizare materiala dar trebuie pus in balanta si faptul ca ce faci sa obtii acei bani cit efort trebuie sa depui pentru ei ca din moment ce efortul depus duce la pierderea sanatatii atunci mai bine este ca omul sa se multumeasca cu atiti bani cu cit poate realiza printr-un efort ce nu dauneaza sanatatii.Si da cu cit motivatia este mai mare cu atit omul lucreaza mai cu drag.Nu stiu altii cum sunt dar pentru mine informatia este foarte importanta, ramai ii urma, te pierzi in spatiu si in timp daca nu te informezi zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ori ai parinti foarte bogati.