| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca exista un stat secret care actioneaza de sute de ani, al carui scop este de a se imbogati furand antichitati si imprastie informatii false despre victimele lor?

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Si cat de multi bani poti sa faci furand antichitati.

La cate alte metode de obtinut bani exista sunt destul de sigur ca nu exista asa ceva.

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Una e "stat secret care actioneaza de sute de ani, al carui scop este de a se imbogati furand antichitati", alta e un grup de hoti.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

N-am niciodata chef sa "explic" cand cineva nu intelege la ce ma refer. Dar fac o exceptie acum, sunt "grupuri de hoti" cum le numesti tu care au vandalizat in toata lumea, aducand "cuvantul lui dumnezeu", aceste grupuri au "furat" luand lucruri valoroase pe nedrept. Sunt mii de scandaluri in toata lumea, daca e sa caut linkuri acum sa ti le pun, sunt mii de farse ca scop sa atace unde arunca vina pe altii, dispar antichitatile apar la straini care se imbogatesc. E complicat si n-are rost sa explic pentru oricine nu pricepe cum functioneaza, eu doar intreb sa vad ce parere au altii. Dar pun si eu, intrebari cam complicate probabil.

| Justme79 a răspuns:

Tot ceea ce este posibil la câte nu se spun și se aud dar nimic concret îți dai seama că nimeni nu ar recunoaște că există așa ceva happy